SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ajax’ın gözde yıldızı Christian Eriksen, takımdan ayrılarak Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden birisine transfer olmak istediğini açıkladı.

Önümüzdeki sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Eriksen’i bedavaya kaptırmak istemeyen Ajax’ın genç yıldız için bu yaz gelecek olan teklifleri değerlendirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Algemeen Dagblad’a konuşan Eriksen de transferiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Manchester City veya Paris Saint-Germain gibi bir kulüpte oynayacaksam neden olmasın ki? Benim için önemli olan kulüpteki huzur. Gelişebilmem için önce oynamam gerekiyor. Bu nedenle forma şansı bulmak da benim için önemli. Daha iyi yerlere geleceğimi biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Danimarkalı orta saha oyuncusu iki sezon önce Manchester City’nin teklifini yeteri kadar forma şansı bulamayacağı gerekçesiyle reddetmişti.

Artık Avrupa’nın önde gelen liglerinde forma giyebileceğini söyleyen Eriksen sözlerine şöyle devam etti: “Premier Lig’de bana uygun birçok takım var. Bu nedenle İngiltere’yi düşünebilirim. İtalya veya İspanya da olabilir.” (Goal)