SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güçlüyüz, birlikteyiz. Bu da bizim en büyük özelliğimiz. 3 kulvarda da emin adımlarla yolumuzda ilerliyoruz. Bir kupadan daha fazlası gelecektir.

Dirk Kuyt, sarı-lacivertli takımın tarihi başarıyı en doğru şehir olan Roma'da elde ettiklerini söyledi. Lazio karşısında Gladyatörler gibi gibi savaştıklarını vurgulayan tecrübeli futbolcu, “Güçlüyüz, birlikteyiz bu da bizim en büyük özelliğimiz. 3 kulvarda da emin adımlarla yolumuza ilerliyoruz. Bir kupadan daha fazlası gelecektir. Daha önce Liverpool ile UEFA'da final oynadım, kim daha çok isterse kupayı alır” diye konuştu.

BÖYLE SEVGİ GÖRMEDİM

Hollanda'dan yakın dostlarım da sık sık arayıp finalde Amsterdam'da bizi görmek istediklerini söylüyorlar. Ben de bunu çok istiyorum. Onlara Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi anlatıyorum. Buradaki tutkudan bahsediyorum. Ayağıma top değmeden daha üzerime formamı geçirmeden havaalanında 10 bin kişi karşıladı. Ben böyle bir tutkuya daha önce şahit olmadım. O yüzden Fenerbahçe taraftarına saygım büyüktür ve maçtan sonra onlara giderim.

HERKES BİLET İSTİYOR

Takımın taraftar desteği ile kupayı alacak güce sahip olduğunu ileri süren Kuyt, “Caner kritik maçta sahne alarak güzel bir gole imza attı. Maçın dönüm noktası golden sonraki reaksiyonumuzdu. Biz takım olarak herkesi yenebilir ve geçeriz. Hollanda'daki arkadaşlarım şimdiden Amsterdam'daki finalle ilgili bilet sormaya başladı. Ama bence şimdiden finali konuşmak olmaz. Maç maç düşünerek finale yükselmeliyiz” mesajını gönderdi.

‘ENERJİMİ BALIKTAN ALIYORUM'

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt ile Lazio maçından sonra ayak üstü sohbet ettik. Sarı-lacivertli taraftarların gözbebeği olan Kuyt, balıkçı bir ailenin çocuğu olduğuna dikkat çekerek, “Yokluk nedir iyi bilirim. Babam balığa çıktığında 4-5 gün eve gelmezdi. Bize ekmek getirmek için hep çalışırdı. Ben de 13-14 yaşlarında babama yardım etmek için onunla birlikte balığa çıkardım. Ben de bu çalışkanlığımı ve enerjimi herhalde ailemden almışım” ifadelerini kullandı.

BOĞAZ’I ÇOK SEVİYOR

Türkiye'de balık yemeyi ve boğazdaki restoranlara gitmeyi çok sevdiğini dile getiren Kuyt özel hayatıyla ilgili ilginç detaylar verdi. İstanbul'un tarihi yerlerini gezdiğini ve Ayasofya'ya gittiğinde bakımda olduğunu anlatan Kuyt şunları söyledi: Liverpool'da çok iyi dostluklar kurdum. Özellikle Avrupa Ligi'ndeki başarımızdan sonra eski takım arkadaşlarım arayıp tebrik etti. Pepe, Reina ve Gerrard ile sürekli konuşuyoruz. İrtibatımızı koparmadık.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK