SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lazio'yu eleyerek tarihinde ilk kez yarı finale çıkma başarısı gösteren ve tarihi baştan yazan F.Bahçe'nin UEFA Avrupa Ligi yarı finalindeki rakibi Portekiz'in Benfica takımı oldu. HEM camianın hem de taraftarların en çekindiği takım olan ve tam bir makina düzeninde futbol oynayan Benfica'yı, 3 Temmuz sürecinde F.Bahçe'ye cephe alan UEFA Genel Sekreteri Infantino kura çekimini yönetmesi de manidardı!

İLKLER FENERBAHÇE’NİN İŞİ

Ruud Van Nistelrooy'un çektiği kuraya göre yarı finaldeki ilk karşılaşma, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 25 Nisan'da oynanacak. Rövanş maçı ise 2 Mayıs'ta Portekiz'de. Evet kura zor. Fakat F.Bahçe de buralara kolay gelmedi. Gol yemeyen Bate'yi eledi, Plzen'e evinde ilk mağlubiyeti yaşattı, bu sezon ilk kez Alman ve İtalyan rakiplerine deplasmanda şoku yaşattı ve en önemlisi Avrupa'da yenilgisi bulunmayan Lazio'yu devirdi.

Kura zor, tamam. Ama bu seviyede kolay maç zaten olmuyor. Bu yüzden Kanarya, Amsterdam'daki büyük finalle arasında tek başına kalan Benfica'yı da parçalayıp, 15 Mayıs'ta Arena'da olabilir.

BASEL – CHELSEA

Bu arada Avrupa Ligi'nin diğer yarı finalinde ise İsviçre'nin Basel takımıyla, İngiliz devi Chelsea eşleşti. Bu kurada da maç tarihleri aynı ve ilk maçı Basel'in evinde oyanacak.