SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Carlos Carvalhal, Avrupa Ligi yarı finalinde Fenerbahçe’nin rakibi olan Benfica’nın güçlü bir ekip olduğuna dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Portekizli teknik adam sözlerine “Bence Fenerbahçe zor bir kura çekti. Benfica üç rakip için de en zor olandı” diyerek başladı ve “Benfica’yı bireysel olarak takım olarak değerlendirmek gerek. Takım olarak çok iyi oynuyorlar. Genellikle 4-4-2 dizilişiyle oynarlar, bazı maçlarda tek forvete dönebiliyorlar. Benfica kupaya çok önem veren bir ekip evlerinde taraftar desteğini arkalarına alarak çok baskılı oynuyorlar” diye konuştu.

İki ekibin de şanslarının yüzde 50’şer olduğunu dile getiren Carvalhal, “Benfica’yı yakından tanıyorum bana inanın. Bu ekip turnuvanın en zor takımlarından biridir. Evlerinde bu sezon sadece Barcelona’ya kaybettiler. Bu nedenle Fenerbahçe’nin Saracoğlu’nda ilk maçta iyi bir sonuç alması şart. Ayrıca ilk maçın Saracoğlu’nda olması Fenerbahçe adına bir avantaj olacaktır” ifadelerini kullandı.

Benfica’da çok etkili isimlerin olduğunu vurgulayan Portekizli hoca, “Kontrataklarda çok etkililer, sahada çok iyi organize oluyorlar. Oturmuş ve birbirini iyi tanıyan bir kadroları var. Fenerbahçe Saracoğlu’nda pozitif bir sonuç alırsa rövanşta iyi savunma yaparak turu zorlayabilir. Ancak altını çizdiğim gibi Fenerbahçe bence çok zor bir kura çekti” dedi.

Carvalhal, Benfica’nın Avrupa ve lig maçlarına zaman zaman farklı kadrolarla çıktığını ancak omurgalarının değişmediğini vurgulayarak, “Beşiktaş’a getirmek istediğim forvet Lima var. Orta sahada Nico Gaitan çok önemli bir isim. Ayrıca savunmada Ola John gibi Hollandalı önemli bir isim görev yapıyor. Maxi Pereira ve Luisinho’nu da unutmamak gerek” dedi.