SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA: Hakemler mükemmeldi

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino Şampiyonlar Ligi'nde G.Saray'ın da başını ağrıtan hakem hatalarıyla ilgili "Hakemler bu sezon mükemmel bir iş çıkarıyorlar" dedi

Güncellenme: 16:01, 11/04/2013
UEFA: Hakemler mükemmeldi

Şampiyonlar Ligi çeyrek finallerine hakem hataları damgasını vurmuştu. Real Madrid deplasmanında Burak’ın yüzde yüz penaltısını vermeyen Norveçli hakem Oddvar Moen, PSG-Barcelona karşılaşmasında çok kötü bir yönetim gösteren Wolfgang Stark, son olarak Dortmund-Malaga mücadelesinde Almanlar’ın skoru 3-2’ye getiren golünde 4 kişinin ofsaytını görmeyen İskoç Craig Thompson büyük tepki çekmişti. SoccerEx Konferansı’nda konuşan UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino “Hakemler her zaman iyi niyetlidir. Her insan gibi onlar da kasten olmayan hatalar yapabilirler. Bu sezon UEFA hakemlerinin Şampiyonlar Ligi’nde mükemmel bir iş çıkardıklarını düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Infantino ayrıca UEFA’yı ırkçılıkla suçlayan Malaga kulübünün sahibi Ben Nasser Al Thani hakkında da “93. dakikada yediğiniz bir golle elendiğiniz zaman duygularınızı anlayabiliyorum. Normalde söylemek istemediğiniz şeyler ağzınızdan çıkabilir ama bizi nasıl bir ırkçılık yapmakla itham ediyorlar bilmiyorum. Bu akıldışı” diye konuştu. UEFA’nın Malaga’nın sahibi Al Thani hakkında disiplin soruşturması açabileceği belirtildi. Infantino ayrıca ırkçılık yapan futbolcular ve teknik adamlara 10 maç ceza vererek ağır bir disiplin yaptırımında bulunacaklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:16:00,