SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi’nde bu akşam Lazio ile çeyrek final maçına çıkacak Fenerbahçe’ye başarı diledi. Tecrübeli hoca, “İnşaallah Fenerbahçe galip gelir, ilk 4’e kalır. İnşaallah bu olacak, ama yolu uzun” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, 10. Liderlik Zirvesi’ne konuk oldu. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Tahsin Yılmaz’ın da katıldığı zirvede Liderlik Ödülü’nü alan Terim, Türkiye’nin her alanda başarılı isimler yetiştirdiğine işaret etti. Türkiye’nin futbol dahil her alanda önemli ilerlemeler elde ettiğini anlatan başarılı teknik adam, “Demin ülkemizin ekonomide nerelere geldiğini dinledik. Gayet başarılıyız, bütün dünyanın çalkantıda olduğu dönemde Türkiye’nin bulunduğu durum, konum mutlu edici. Spor ve futbol da Türkiye’nin başarılarının propaganda, tanıtım kanalı. Kuşku yok böyle şeylere ihtiyacımız var. Dünya basınında, Avrupa basınında ülkemizin gördüğü ilgiye ve alakaya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Ödül töreninde Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid ile oynadıkları maça da değinen ünlü teknik direktör, “Alınan galibiyette oynanan oyunun önemi büyük. Futbolcularımı tebrik ediyorum. Ümit ediyorum, ülkemiz dün olduğundan çok daha başarılı olacaktır. Takımım herkesi bir nebze memnun ettiyse bundan mutluluk duyarım” ifadelerini kullandı.

Sunucu Korcan Karar’ın bu akşam oynanacak Lazio-Fenerbahçe maçı ile ilgili yorumlarını sorması üzerine Fatih Terim, “İnşaallah Fenerbahçe galip gelir. İlk 4’e kalır. İnşaallah bu olacak, yolu uzun” cevabını verdi.