SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Yönetim Kurulu üyesi Akın Çiçek, deplasmanda oynayacakları Karadeniz derbisi Trabzonspor-Orduspor maçında sonuç ne olursa olsun dostluğun kazanacağını söyledi.

Akın Çiçek, Orduspor’un lige çok iyi bir çıkış yaptığını fakat şanssızlık ve bir çok olumsuzluk nedeniyle bugün ligde kalma mücadelesi verdiğine dikkat çekerek, Trabzonspor maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini kaydetti. Maçın her iki takım açısından da çok zor geçeceğini vurgulayan Akın Çiçek, “Her iki Karadeniz takımının karşılaşacağı bu müsabakada biz yönetim olarak taraftarlarımıza gerekli mesajı verdik. İki dost ve kardeş şehrin takımları mücadele edecek. Bu maçın centilmenlik havasında geçmesini bekliyoruz. Her iki takımda zor günler geçiriyor kazanmak için sahada çok çalışacak. Bizde bu çıkışın peşindeyiz. Tabiki bizde takım olarak kazanmak, galibiyetle deplasmandan ayrılmak istiyoruz” dedi.

Bütün futbolcuların canla başla sahada galibiyet için savaşacağını da anlatan Akın Çiçek, “Bu sezon deplasmanda hiç galibiyet alamadık ve düşme hattı içinde yer alıyoruz. Trabzon deplasmanında hem 3 puanı alıp bulunduğumuz yerden üst sıralara çıkmak hemde ilk deplasman galibiyetimizi almak istiyoruz. Ancak sonuç ne olursa olsun Karadeniz derbisinde dostluk kazanacak. Bizde 90 dakika boyunca ligde kalmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Akın Çiçek, ligde kalan tüm maçlarda hedefledikleri en yüksek puan ve puanları almak için mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:12:45,