SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadınlar tenisinin zirvedeki isimleri müthiş bir servete sahip… İlk sırada ise ABD'li Serena Williams yer alıyor. 30 yaşında geçirdiği ciddi hastalığın ardından kortlara dönen ve üst üste şampiyonluklar yaşayan Serena Williams müthiş formunu cebine de yansıttı. Tecrübeli raket 43.2 milyon dolar ile kadın tenisçiler arasında uzak ara en çok para kazanan isim.

Serena Williams'ı sürpriz bir isim takip ediyor. Bir zamanlar şampiyonluklara ambargo koyan ancak sakatlıklar ve yaşının ilerlemesi nedeniyle gerileyen Venus Williams listenin ikinci basamağında. Serena'nın ablası olan ünlü tenisçi 28.6 milyon dolarlık servete sahip.

Ve kürsüyü tamamlayan isim Maria Sharapova… Güzel tenisçi 25.1milyon dolarlık servetiyle en çok kazanan kadın tenisçiler arasında 3. sırada kendine yer buldu. 2 sene önce omzundan yaşadığı sakatlık sonrası 8 ay kortlara adım adamayan güzel raketin geri planda kalmasında bu ayrılığın payı büyük. Bu arada Sharapova, US Open finalinde kaybettiği Serena Williams'ı bir kez daha överken “İkimizde üst seviye oyuncularız. Onunla gelecekte de birkaç kez karşılaşacağız” ifadelerini kullandı.