SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy Altıyolda’ki ‘Boğa’ heykeli Lazio ile Fenerbahçe arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi çeyrek final maçı öncesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından mavi-beyaza boyanarak üzerine Lazio yazıldı. Boğa heykeli belediye ekipleri tarafından kısa sürede temizlenerek eski haline getirildi.

UEFA Kupası’da bu akşam İtalya’da oynanacak Lazio-Fenerbahçe maçı öncesinde Altıyol’da bulunan ‘Boğa’ heykeli, gece kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine Lazio yazılarak bu takımın renkleri olan mavi-beyaza boyandı.

Sabah işe giden vatandaşların haber vermesi üzerine Kadıköy Belediyesi temizlik ekipleri kısa sürede heykelin yanına gelerek üzerindeki boyaları ve yazıyı temizledi. Heykelin bulunduğu yerin karşısında bulunan bir esnaf “Geceden olmuş. Boğa’nın üzerinde lacivert-bayaz Lazio yazıyordu. Belediyenin ekipleri sabah gelip sildiler. Alışkınız bunlara büyük ihtimalle Galatasaraylılar yapmıştır. Ben de Galatasaraylıyım. Real Madrid maçı öncesinde de ‘Hala Real Madrid’ yazıyordu” diye konuştu. UEFA kupasındaki İstanbul’daki ilk maçı 2-0 alan Fenerbahçe bu gün yarıfinal biletini almak için Lazio ile karşı karşıya gelecek.