SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da yönetimin 25 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre yapılacağını açıklamasının ardından kulisler hareketlendi.  Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoglu ve Metin Atasoy başkan adayı olduklarını açıklayan ilk isimler oldu.

ORDUSPOR MAÇINDA TRİBÜNDE OLACAKLAR

Trabzonspor’da Sadri Şener başkanlığındaki yönetimin Aralık ayındaki olağan kongreyi 25 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre’ye dönüştürmesinden sonra bordo mavili camiada adeta ‘Aday Toto’ oynanmaya başlandı. Kulislerde bir çok ismin dolaştığı Trabzonspor’da eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Olağanüstü Kongre’de yeniden aday olduğunu belirterek, “Yönetim doğru bir karar alarak camiayı kongreye götürdü. Bizim amacımız Trabzon’da bir devrim yaratmak. Başkanlar değişiyor ama sistem değişmiyor. Bunu değiştirmek için mücadele edeceğiz. Amacımız Trabzonspor’dan işe başlayarak Türk futbolunda bir devrim yaratmaktır” dedi. Hacıosmanoğlu, Cuma günü Orduspor ile oynanacak maçtan önce kente geleceğini ve karşılaşmayı izleyeceğini de vurguladı. Başkan adaylığını açıklayan Metin Atasoy ise, “Biz uzun süredir 7-8 kişilik bir ekiple projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. Yeni bir jenerasyona ihtiyaç var. Ben dahil zamanı geldiğinde yönetimi devretmeliyiz. Kulüpler artık 30 sene önceki zihniyetlerle yönetilemez. Bir geçiş dönemi yaşanması için başkanlığa adayım” ifadesini kullandı. Metin Atasoy da Orduspor karşılaşmasını Avni Aker’de izleyeceğini söyledi. Bordo mavililerde bir süre önce de Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emre Aksoy kongre olması halinde aday olacağını açıklamıştı.

AĞAOĞLU VE USTA ADAY DEĞİL

Başkanlık için adı kulislerde en fazla dile getirilen isim olan Ahmet Ağaoğlu ise başkan adayı olmayacağını açıkladı. Ağaoğlu, “Adım sürekli gündeme getiriliyor ama aday değilim. Trabzonspor’un önce yönetim mantığı değişmeli” dedi. Adı başkan adayları arasında geçen İbrahim Usta da, kongrede aday olmayacağını belirterek, “Olağan üstü kongrelere karşıyım. Trabzonspor başkanına yapılan bu çirkin tavrı da onaylamıyorum. Şu anda herkesin Trabzonspor’un etrafında kenetlenmesi gerek” ifadesini kullandı.

ŞENER’İN TAVRI MERAK EDİLİYOR

Trabzonspor’da en büyük merak ise Başkan Sadri Şener’in yeniden aday olup olmayacağı üzerinde yoğunlaşıyor. Başkan adayı olmayacağını söyleyen ancak açık kapı bırakan Sadri Şener’in, saha sonuçlarına ve Türkiye Kupası’nın kazanılmasına bağlı olarak yeniden aday olabileceği kulislerde konuşuluyor. Şener’in ilk dönemdeki Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu’na ise bazı çevrelerin aday olması konusunda telkinde bulunduğu ancak Hacısalihoğlu’nun şimdilik böyle bir girişime sıcak bakmadığı belirtildi. Eski Asbaşkanlardan Erol Tuna da adı başkan adayları arasında geçen önde gelen isimlerden biri olarak göze çarpıyor.