SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bizi Platini harcadı’

Malaga'nın Dortmund'a son dakikada ofsayt golüyle 3-2 yenilerek elendiği maçın yankıları sürüyor. İspanyol kulübünün yıldızı Joaquin, hakem faciasından UEFA Başkanı'nı sorumlu tutup, "Elenmemizi Platini istedi" dedi

Güncellenme: 20:00, 10/04/2013
‘Bizi Platini harcadı’

Malaga’da büyük isyan… Borussia Dortmund’a deplasmanda 3-2 yenilerek elenen mavi-beyazlı ekipte fatura UEFA Başkanı Michel Platini’ye kesildi.

İspanyol kulübünün yıldızı Joaquin, hakem faciasını kurban gittiklerinin altını çizip, “Başta Platini olmak üzere UEFA’daki herkes Malaga’nın elenmesini istedi. Bunu Malaga’ya yapmak Real Madrid’e yapmaktan tabiki daha kolay. Böyle şeyler her zaman Malaga gibi küçük kulüplerin başına geliyor” diye konuştu.

Malaga kulübünün sahibi Ben Nasser Al Thani 90 dakikanın ardından “Buna futbol demek imkansız. Bu yapılan tamamen ırkçılık. UEFA bizi istemiyor” açıklamasını yapmıştı.

İspanyol kulübünün CEO’su Vicente Casado da “Çok kızgınız, çünkü bir kez daha adaletsizliğin kurbanı olduk. Hakem hakkında resmi şikayetimizi UEFA’ya bildireceğiz. Şampiyonlar Ligi gibi elit bir organizasyonda böylesine rezil bir hakemin görev alması utanç verici bir durum. Bizim şikayetimiz UEFA’dan çok hakemlere” dedi. Dortmund’un attığı 3. golü kaydeden Santana dahil Alman ekibinin 4 oyuncusunun ofsaytta olduğu görüntülerde bariz şekilde ortaya çıkıyor. Ayrıca İspanyol medyası Dortmund’lu Marcel Schmelzer’in oyundan atılması gerektiğini savunuyor.

Yayınlanma Tarihi:19:04,