SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında yaşanan mali krizde Fikret Orman yönetiminin imdat çekici olmuştu Samet Aybaba… Mustafa Denizli de dahil birçok hoca adayı ile görüşen ancak geri çevrilen yönetim, takımı Beşiktaş'ın evladı Samet Aybaba'ya teslim etmişti. Özellikle sezonun ilk yarısındaki keyif veren futbol Aybaba'nın artı hanesine yazılsa da ilerleyen haftalarla alınan kötü sonuçlar tecrübeli hocanın kredisini tüketti. Bursaspor karşısındaki kötü futbol, yanlış takim tertibi ve alınan ağır yenilgi Samet Aybaba'yı deyim yerindeyse bitirdi.

TESİSLERİ BASTILAR

Bursa dönüşü, BJK Nevzat Demir Tesisleri'ne gelen 40 kadar taraftar gecenin ilerleyen saatlerine kadar bekledi; takım otobüsünü “Bu taraftara ayıp oluyor” ve “Aybaba istifa” sesleri ile karşıladı. Taraftarın el çektiği tecrübeli çalıştırıcı, yönetim içindeki desteğini de kaybetti.

ORMAN ÇOK NET

Daha önce “Üçüncülük başarısızlıktır. Beşiktaş'ta başarılı olan kalır, başarısız olan gider” mesajı veren başkan Fikret Orman'ın da durumdan son derece rahatsız olduğu öğrenildi. Sezonun kalan bölümünü Aybaba ile tamamlayacak Beşiktaş, yeni döneme ise başka bir çalıştırıcı ile başlayacak.

ARAYIŞ BAŞLADI

Hoca adayları arasındaki ilk isim Ertuğrul Sağlam. Kasımpaşa ile de dirsek temasında olan tecrübeli çalıştırıcı, 2008'de ayrıldığı Beşiktaş'a geri dönmeye hiç de uzak değil. Siyah-beyazlı kulislerde Antalyaspor hocası Mehmet Özdilek yani namı diğer Şifo Mehmet'in ismi de konuşuluyor. Ancak alınan bilgilere göre takım yapısına göre yabancı bir teknik adam arayışı da gündemde.

Hüseyin ÇAĞLAR / AMK