SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2009 yılında Arsenal’e 15 milyon sterlin karşılığında transfer  olan ve Londra kulübünün en pahalı transferi unvanını henüz kimselere kaptırmayan 31 yaşındaki Andrey Arshavin kulübü tarafından, sözleşmesinin uzatılmayacağı daha önceden iletilmişti.

İngiliz basınında çıkan haberlerde, Major League Soccer ve Çin Ligi’nden kulüplerin yanı sıra Azerbaycan Premier Ligi’nden Hazar Lankaran’dan aldığı tekliflere rağmen, Arshavin’in futbolculuk kariyerini noktalamayı düşündüğü öne sürüldü.

SON 1 YILDA ÇÖKÜŞE GEÇTİ 

Arshavin, son 1 yılda Arsenal adına yalnızca 7 lig maçına çıkabilmişti. Geçen sezon Zenit’e kiralık olarak verilmesinden sonra döndüğü Arsenal’de taraftarları hayal kırıklığına uğratan Arshavin için bu 12 ay çok zor geçti.

Evening Standard gazetesinde çıkan haberde karısı Julia’dan ayrılan Arshavin’in ayrılık acısını dindirmek için son haftalarda İngiliz bir kadınla yeni bir ilişkiye başladığı ve bu nedenle Birleşik Krallık dışından gelen teklifleri geri çevirdiği belirtildi. Geçmişte Fulham ve Reading’in gösterdiği Rus orta saha oyuncusuna, henüz herhangi bir Premier Lig kulübünden resmi teklif yapılmadı.

SEZON SONUNDA VEDA ZAMANI 

Arshavin’in geleceğine yönelik  kesin kararını sezon sonunda vermesi beklenirken, Rus yıldızın yakın çevresine Temmuz ayında, futbol için erken sayılacak bir dönemde, 32 yaşında iken futbolculuk kariyerini sonlandıracağını bildirdiği iddia edildi.

Öte yandan, Andre Arshavin’in adı, özellikle geçtiğimiz sezon  içerisinde Galatasaray ile bir hayli fazla şekilde anılmıştı.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:17:03,