SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final rövanş maçında Lazio ile karşılaşacak olan F.Bahçe’de Kuyt, düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Lazio ile oynayacakları mücadeleyi çok önemsediklerini ifade eden Kuyt, ”Yarın çok önemli bir karşılaşma var. Sonuçta hak eden tur atlayacak. Burada olmaktan son derece gurur duyuyoruz. Kulübümüz ilk kez çeyrek final oynadı. Yarı finale kalmayı da başarırsak çok daha iyi olacak. İlk maçı istediğimiz gibi bitirdiğimizi söyleyebilirim. Lazio galibiyetinden sonra Liverpool’daki takım arkadaşlarım beni arayıp tebrik etti. Tabii ki, Amsterdam’daki arkadaşlarım da bizim oraya gelmemizi bekliyorlar. Yarından sonrası için çok fazla konuşmak istemiyorum. Lazio maçına konsantre olmamız gerekiyor. Sezon sonuna kadar oynayacağımız tüm maçlara final olarak bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hollandalı futbolcu futboldaki ırkçılık üzerine bir soru sorulması üzerine ise, ”Irkçılık futbolda büyük bir sorun. Buna mutlaka çözüm bulunması gerekiyor. Irkçılıkla mücadele açısından kulüp olarak elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizden daha ziyade yukarıda bulunan insanların bu sorunu çözmesi gerekiyor.” diye konuştu.