SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki maç sonunda Real Madrid'in devrelerini yakan G.Saraylı'nın Amrabat olduğunu söylemek zor aslında ama gerçek bu! İki maçta da o kadar disiplinli, o kadar sisteme sadık oynadı ki Real Madrid; normal yollardan onları zorlamak mümkün görünmüyordu. Amrabat ortalığı karıştırıp kaos futboluna davet edince takımını işler birden bire değişti. G.Saray'ın kazanması çok önemliydi. Madrid'deki 90 artı dün Arena'daki ilk 45'le beraber toplam 135 dakika Real istediğini yaptı sahada. Fakat öyle bir son 45 oynandı ki tarih yazılabilirdi. Madrid'de Eboue'nin kaçırdığı, Burak'ın verilmeyen penaltısı.. Dün yenen ofsayt kokan ilk gol, çalınmayan Drogba penaltısı, Sneijder'in kaçırdığı.. Üst üste koyduğunda “yazık oldu” denebilir. Futbolun gerçeği ve sonucu Real'in turu hak ettiği ama olabilirmiş.. Bugün bakınca ‘Belki', ‘yazık' gibi kelimeler kullanılabilir ama gerçek şu ki; G.Saray büyük bir ders aldı. Seçilen futbolcuların atletik özellikleri, oyun sistemleri, yetenekli isimlerin sahadaki mücadelesi Real Madrid'den G.Saray'a kalan derslerdi.

Yıldızlar maça asıldı

Terim'in Amrabat hamlesini, Sabri ile tamamlaması Real'in tüm dengelerini bozdu. Sneijder ve Drogba maça asılmaya başladı. Selçuk mükemmel yönetti takımını. Herkes Burak'taki değişimi konuşuyor ama onu pas geçmemek lazım. Birinci sınıf bir orta saha futbolcusuna dönüştü. Artık daha cesur ve sert. Ama en önemlisi artık daha akıllı görüyor sahanın bütününü. G.Saray'da ikinci yarının organizatörü oydu.

Eboue Real'in zayıf karnı sol kanatlarını ilk maçta da, ikinci maçta da çok zorladı. Attığı gol mükemmeldi. Fakat onun Hamit ile bir problemi var. Sahada çok belli oluyor. Bir türlü senkron tutturamıyorlar. Gökhan Zan müthiş oynadı. Bu takımın tecrübeli stoperi olarak ‘Ben oynarım' diye bağırdı adeta. Muslera her zaman olduğu gibi mükemmeldi.

Anlayış farkı var

Fakat gördüğünüz gibi bu kadar iyi oynayana rağmen yine yetmiyor tur atlamak. Arada ciddi anlayış ve uygulayış farkları var. G.Saray'ı ayağa kalkıp alkışlamak lazım yine de. Zor işi başarmanın ucuna kadar geldiler. Real'i titrettiler. Tebrikler G.Saray.. Önümüzdeki yıllarda bu iki maçın G.Saray'a çok önemli katkısı olacak. Onu da şimdiden belirtmekte fayda var.

Yayınlanma Tarihi:10:05,