SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’i kim çıldırttı?

Mersin maçına kısa süre var... Sarı-kırmızılı bir idareci, soyunma odasında Fatih Terim’i buluyor “Başkan seninle uğraşmak istemiyor. Başına profesyonel gelecek” diyor... Maçta da olanlar oluyor.

Güncellenme: 09:15, 09/04/2013
Terim’i kim çıldırttı?

Sarı-kırmızılılarda Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında yaşananlar Türk futbolunun gündemine oturmuştu. Mücadele sırasında hakem Süleyman Abay'ın kararları üzerine çıldıran G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim topu yere vurmuş ardından da tribüne gönderilmişti. Bu anda itibaren İmparator'u tutmak mümkün değildi. Kulüp çalışanlarından, Lig TV kameramanına, hakem Abay'dan dördüncü hakeme kadar herkese öfkesini kusmuştu. Bunca yıllık tecrübesi olan Terim'in hakem kararları nedeniyle bu hale gelmesi birçok kişi için sürpriz olmuştu. İşte şimdi Terim'in öfkesinin gerçek nedenini açıklıyoruz…

BİR CÜMLESİ YETTİ

Ligde son viraja girilmişken G.Saray, kritik Mersin İY maçına çıkmaya hazırlanıyor. Mücadelenin başlamasına 45 dakika var. Sarı-kırmızılıları taşıyan otobüs TT Arena'ya geleli kısa zaman olmuş. Fatih Terim, oyuncularına maçla ilgili son konuşmalarını yapmaya hazırlanıyor. O sırada bir G.Saraylı yönetici, soyunma odasında Fatih Terim'i buluyor ve konuşmaya başlıyor. O yönetici, Terim'e “Başkan seninle uğraşmak istemiyor. Sezon bitsin artık başına bir profesyonel gelecek. Sen ona bağlı şekilde çalışacaksın” diyor. Terim bu duyduklarından sonra sinir küpü halinde kulübeye çıkıyor… Mersin maçı sırasında hakem Süleyman Abay ile yardımcılarının kararları da eklenince zemberek yaydan fırlıyor.

ÜNAL AYSAL: BUNU YAPAN VATAN HAİNİDİR

Fatih Terim ve ‘o yöneticinin' görüşmesi başkan Ünal Aysal'ın kulağına gidince kıyamet kopuyor. Her zaman profesyonel çalışmaya önem veren Aysal'ın bir yöneticisinin maçtan 45 dakika önce Fatih Terim'e giderek bu şekilde konuşması başkanı çok sinirlendiriyor. Ünal Aysal'ın yakın çevresine “Bu yapılan resmen vatan hainliğidir. Maçın başlamasına kısa bir süre kala hocayla konuşmak onun en çok takıldığı konuyla ilgili dengesini bozmak da nedir? Üstüne üstlük bunların hepsi yalan yanlış bilgiler” sözleriyle yakındığı öğrenildi. Başkanlığa seçildiğinde yönetim kurulundaki herkesten imzalı istifa dilekçesi alan Aysal'ın kısa süre içinde bunu yürürlülüğe koyması bekleniyor.

Raşit ALTUN / AMK