SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce sezon başında, sonra devre arasında Beşiktaş'ın kapısından döndü. Samet Aybaba'nın çok istediği Sezer Öztürk, menajeri aracılığıyla siyah-beyazlı formayı giymek istediğini idarecilere iletti.

Samet Aybaba'nın hem sezon başında hem de devre arasında ısrarla istediği isimlerin başında gelen Fenerbahçeli Sezer Öztürk, gemileri yaktı. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın A ve B planlarınında yer almayan tecrübeli orta saha oyuncusu, sakatlığı geçmesine rağmen sarı-lacivertli takımda formaya hasret kalmıştı. Avrupa Ligi listesinde de adı bulunmayan Sezer önceki gün Beşiktaş'a gitmek için kulübünden izin istedi.

Alınan bilgilere göre geçen hafta içinde Kocaman ile yaptığı görüşmede sezon sonu ayrılmak için izin isteyen Sezer Öztürk olumsuz yanıt alsa da pes etmedi. Menajeri Özkan Doğan'la görüşen Sezer, “Düzenli oynayacağım bir takıma gitmeliyim. Beşiktaş beni ısrarla istemişti. En doğru karar Beşiktaş olacaktır” dedi ve kariyerine yeni bir yön çizdi. Menajer Doğan ise Fenerbahçeli yöneticilerle önümüzdeki günlerde masaya oturacak ve Sezer'in Beşiktaş'a transferi için kolaylık yapmalarını isteyecek. Eğer sarı-lacivertliler son anda yüksek bir bonservis bedeli belirlemezse Sezer önümüzdeki sezon siyah-beyazlı formayı giyecek.

Ersoy ÖZDEM/AMK