SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor, Süper Lig’in 29’uncu haftasında deplasmanda karşılaşacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarına devam etti. Hasan Subaşı Tesisleri’nde teknik direktör Mehmet Özdilek yönetiminde gerçekleşen antrenmanda, sporcular düz koşu ve ısınma hareketleri yaptı. Daha sonra çabuk ve doğru karar verme yeteneğini geliştirmek amacıyla ‘Life Kinetic’ adlı çalışmayı yapan futbolcular, komutlar eşliğinde top sürme çalışması gerçekleştirdi. Hafif sakatlığı bulunan Isaac, fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Ardından basın mensuplarına açıklama yapan teknik direktör Mehmet Özdilek, geçen hafta oynanan Kasımpaşa müsabakasını 6 puanlık maç olarak niteledi. Özdilek, ligin son 6 haftasında takım olarak maksimum seviyede puan kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Lig sıralamasına göre Beşiktaş ve Bursaspor ile karşılaşacaklarını aktaran Özdilek, Beşiktaş maçının önemini vurguladı.

Beşiktaş’ın Bursaspor’a mağlup olduğunu hatırlatan Özdilek, hafta sonu mücadele gücü ile seyir zevki yüksek bir müsabaka oynanacağını belirtti. Ligin son 6 haftasında tüm müsabakalara kazanma arzusuyla çıkacaklarını vurgulayan Özdilek, “Hiçbir müsabaka kolay değil. Kağıt üzerinde favorilerin çok kazanmadığı, sahada mücadele edenin çok kazandığı bir lig yaşıyoruz. Özelllikle ligde üst sıralarda kendi adımıza yer bulabilmek için her maçı kazanmak istiyoruz. Kazanabilecek gücümüz de var” diye konuştu.

Özdilek, takımının 28 haftadır doğru bir çizgide olduğunu belirterek, son 6 haftanın süregelen durumu ödüllendirme süreci olduğunu kaydetti. Takımının moral olarak iyi durumda olduğunu, bunu lig sonuna kadar sürdürmek istediklerini kaydeden Özdilek, Beşiktaş maçının her iki takım açısından zor bir müsabaka olduğunu söyledi. Beşiktaş ile Antalyaspor arasında 6 puan fark bulunduğuna dikkati çeken Özdilek, “Kazanıp puan barajını düşürmek istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüzün olduğunu hep söylüyorum. Her takıma karşı her türlü saygıyı göstereceğiz, ama ciddiyetten de ödün vermeden, kazanmak için müsabakanın içinde olacağız” dedi.

Süper Lig’de sıralamada 3’üncü ile 9’uncu arasında 7 puan fark bulunduğunu aktaran Özdilek, şu anda 39 puana sahip takımların hala Avrupa hedefini taşıdığını dile getirdi. Takımının sezon başından itibaren sağlıklı bir gelişim gösterdiğini, sıralama anlamında en yüksek seviyede sezonu tamamlamasını hedeflediklerinin altını çizen Özdilek, Beşiktaş, ardından Bursaspor maçında alınacak puanların ligin sonraki bölümlerinde takımına avantaj sağlayacağını dile getirdi. Sezan başından itibaren sürdürdükleri performansı ligin son 6 haftasında da devam ettirmek istediklerini anlatan Özdilek, her türlü hedefe hazır ve açık olduklarını vurgulayarak, takımının her şeyi hak ettiğini kaydetti.

TEK DÜŞÜNCE KAZANMAK

Beşiktaş maçında tek düşüncelerinin kazanmak olduğunu kaydeden Özdilek, ligi 50 puanın üzerinde bitirmenin arzu edilen noktaya yakın seviye olacağını ifade etti.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özdilek, Antalyaspor’un ligde 49 puanın üzerine çıkamadığının hatırlatılması üzerine, takımının kendi sahasında Bursaspor, Akhisar Belediye ve Ordu ile karşılaşacağını, 3 maçın da kazanılması halinde bu puanın aşılacağını belirtti. Kupa maçında Beşiktaş’ı yendiklerini kaydeden Özdilek, Antalyaspor’un geçmişine bakıldığında Beşiktaş karşısında maç kazanamadığını dile getirdi.

Ligin ilk devresinde oynanan maçın yenen ve yenilen takım için de keyifli geçtiğini aktaran Özdilek, ligdeki konum itibariyle pazartesi günü oynanacak maçın çok önemli olduğunu vurguladı. Her iki takımın kazanma odaklı bir müsabaka oynayacağını dile getiren Özdilek, “Beşiktaş maçı stratejik bir maç olacak. Kazandığımız zaman hedefe odaklanma adına ve yakalama adına çok büyük bir hamle yapmış olacağız” diye konuştu.

Takımının çok gol atmasına rağmen çok gol de yediğini dile getiren ÖZdilek, gelecek sezon daha iyi bir takım olmak için transfer çalışmalarına başladıklarını, uzun süredir izledikleri oyuncular olduğunu aktardı. Takımın genel yapısını bozmadan yeni transferler yapmayı düşündüklerini dile getiren Özdilek, takıma dahil edilmesi planlanan bazı oyuncularla gelecek hafta görüşme yapma ihtimali olduğunu belirtti.

Yayınlanma Tarihi:13:18,