SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'de çok kritik Orduspor deplasmanında kilidi açan isim Salih Uçan olmuştu. 19 yaşındaki oyuncu, ilk yarıda harika bir kontrol-şut kombinasyonuyla öne geçirdiği takımının skoru korumaya çalıştığı ikinci yarıda bu kez harika bir aşırtma golle yıldızyaşmıştı.

BARTU ZOR BEĞENİR

Ve şu anda sarı-lacivert gündemin ilk sırası Salih'in. Sezon başında 1.6 milyon euro ve Okan Alkan karşılığında Buca'dan transfer edilen genç yıldız, artık F.Bahçe'nin en önemli silahlarından biri. Hal böyle olunca da zamanında F.Bahçe tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir ismi arayıp, fikrini almak istedik.

Bu isim Sinyor Can Bartu'ydu. Oynadığı futbolla F.Bahçe Marşına ismini yerleştiren sarı-lacivertlilerin eski oyuncusu, Salih Uçan'dan çok umutlu. İşte Can Bartu'nun AMK için yaptığı Salih yorumu:

‘İSTİKRARI YAKALARSA’

“19 yaşındaki bir oyuncuya genç denmez. Önce bunu belirtelim. Bence Salih, F.Bahçe'deki tüm orta saha oyuncularından daha iyi, bunu hep söylüyorum. Oyunu iyi okuyor, sertlikten yılmıyor. Eğer istikrarı yakalarsa F.Bahçe'ye uzun yıllar hizmet verir. Ancak öncelikle kendine iyi bakmalı ve kendisini daha çok geliştirmek için mücadele etmeli.”

Sadi Kemal YAŞAR / AMK