SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final mücadelesinde geçen hafta İspanya’da oynanan Malaga – Borussia Dortmund mücadelesi 0-0 beraberlikle sonuçlanmıştı. Bu akşam bu maçın rövanşına çıkacak olan iki ekipten Borussia Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp, maç öncesi iddialı konuştu:

“Malaga ile berebere kaldıktan sonra çok fazla olumsuz eleştiri aldık. Ama insanların Malaga gibi bir takıma karşı kendi sahalarında bir galibiyet almanın ne kadar zor olduğunu anlamaları lazım. Şampiyonlar Ligi her an her şeyin olabileceği bir mecra, ilk tur bence bizim için o kadar da olumsuz değildi ama tabii ki bir şey garantilemiş değiliz.”

“Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon yazdığımız muhteşem hikayeye devam etmek istiyoruz. Turu geçebilecek güce sahibiz ve bunu başarmamızı herkes istiyor. Bu aşamada ya buraya geldiğiniz için kendinizi mutlu hissedip üzerinizdeki baskıyı tamamen ortadan kaldırırsınız ya da baskı ile baş etmeyi öğrenirsiniz.”

“Bu gece bizim için uzun zaman sonra gelen en büyük zafer gecelerimizden biri olabilir. Neden olmasın ki? Kazanmamız için gerekli olan her şeye sahibiz. Herkes bir anda skorun 4-0, 5-0 olmasını bekliyor ama Malaga’nın da buna müsade edeceğini düşünmüyorum.”

(Eurosport)