SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Brezilyalı yıldızı Felipe Melo, İspanyol basınına ses getirecek açıklamalar yaptı. Sarı-kırmızılı ekibin Bernabeu’daki maçta en iyilerinden olan Sambacı, “İmkansız diye bir şey yoktur. 3-0’lık skorun altından kalkabiliriz. İstanbul’daki rövanşta sonuna kadar savaşacağız” diye konuştu.

Felipe Melo’nun açıklamaları şöyle;

“Ben realist bir insanım. 3-0’lık skordan geriye dönmek kolay değil. Ancak şunu unutmamak gerekir ki futbolda imkansız diye bir şey yoktur. Biz ailemiz ve arkamızdaki taraftarımız için oynayacağız. TT Arena’da Real Madrid’i inanılmaz bir atmosfer ve baskı bekliyor. Stat tıklım tıklım olacak. Emin olun, biz Bernabeu’da 6-0 kaybetseydik bile Arena full çekecekti. Bu ambians Real Madrid’in de hoşuna gidecektir.”

“Oynadığımız ilk maçta dünyanın en iyi takımlarından birine karşı mücadele ettiğimizi gördük. Bu bizim için önemli bir deneyim oldu. Rövanşta 1-0 kazanırsak tabi ki çok mutlu olacağız. Çünkü Real Madrid’i yeneceğiz. Ama eğer ilk golü biz bulursak kesinlikle geri çekilmeyeceğiz ve ikinci gol için yükleneceğiz. Çünkü biz korkak tavuklar değiliz ve Galatasaray takımında korkak tavuklar oynamıyor.Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Sonuna kadar savaşacağız.”

“Cristiano Ronaldo inanılmaz bir yetenek. Messi ile birlikte dünyanın tartışmasız en iyileri. Pele’yi oynarken görmedim. Maracana’ya gittiğim bir maçta Zico jubilesini yapıyordu. Benim gördüğüm kadarıyla Ronaldo ve Messi tarihin en iyileri arasında diyebilirim. Türkiye’de taraftar profili Güney Amerika’ya benziyor. Taraftarlar çok iyi ama bir o kadar da tehlikeli. Burada maçlarda korkunç bir atmosfer oluyor. Çok insanın fanatik olduğunu söyleyebilirim. Aman bunlar bizi rahatsız etmiyor.”

“Şu anda 29 yaşındayım. Kariyerimin en iyi dönemini geçirdiğimi söyleyemem ama iyi durumdayım. Özellikle fiziksel açıdan çok çalışıyorum. İspanya’da oynarken 83 kiloydum. Her sezon 1 kilo atıyorum. Galatasaray’da 79 kiloya kadar düştüm. En büyük hayalim tekrar Brezilya Milli Takım formasını giymek. Tanrıya bunun için sürekli dua ediyorum. İspanya Ligi’ni yakından takip ediyorum. Özellikle Racing ve Almeira’nın maçlarını fırsat buldukça izliyorum. Almeira benim için çok önemli hayatım orada değişti. Umarım tekrar La Liga’ya dönerler.

Semih KALKAN / AMKSPOR