SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almeida, Niang yokken Holosko kulübede kaldı. Necip Uysal dururken Mehmet Akgün orta sahada başladı. İkinci devredeki değişiklikler, ilk yarıdaki skoru değiştirmeye yetmedi.

Beşiktaşlılar, Bursaspor maçı öncesindeki kadroyu görünce gözlerine inanamadılar. Sezon içinde özellikle ezeli rakipleriyle yaptığı maçlarda farklı denemelere giden, Escude'yi sol bek oynatan, Batuhan ile Almeida'yı yan yana deneyen tecrübeli çalıştırıcı Bursaspor'a karşı da Amerika'yı yeniden keşfetti.

ESCUDE =3-0

Samet Aybaba, tüm taşları yerinden oynattı. Savunmada Ersan Gülüm'ü kesen ve 3-0'lık Fenerbahçe yenilgisinden bu yana yani yaklaşık 7 ay sonra sol-stoperde Jullien Ecude'yi oynattı. Siyah-beyazlılar ne tesadüftür ki o maçta olduğu gibi sahadan 3-0'lık yenilgiyle ayrıldı. Aybaba'nın saha içi değişikliklerinden siyah-beyzalıların en istikrarlı ismi Necip Uysal da nasibini aldı. Necip'in yerine Mehmet Akgün, bu sezon 6. kez şans buldu; asıl mevkisi sağ bekte değil ön liberoda oynadı. İki oyuncu ikinci yarının başında yer değiştirdi ancak iş işten geçmişti…

En ilginç neşteri ise Holosko'ya vurdu Aybaba. Almeida ve Niang'ın yokluğunda 9 gollü Slovak yıldızı kesen tecrübeli hoca Oğuzhan Özyakup'a sağ kanatta şans verdi. Mustafa Pektemek 8 ay sonra ilk kez oynarken tek santrfor pozisyonunda oldukça tutuktu. Bursaspor'a Beşiktaş ile 4, Manisaspor ile 3 gol atan Holosko ise 52'de Pektemek'in yerine oyuna girdi; maçta takımının bulduğu en net gol pozisyonuna imza attı ama skoru değiştiremedi. 1 milyon euroluk adam Dentinho ise kulübeden başını kaldıramadı.

Utkan AYDIN/AMK