SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Dünyadaki en iyi 3 takımdan birisi Real Madrid. Bu seviyedeki takımlarla oynamak her yiğidin harcı değil. Bizim zamanımızda N.Xamax'a 5 atmak zordu. Real'e de çok zor. İnşallah G.Saray bunu yine başarıp tarih yazar…”

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük golcülerinden biris olan Tanju Çolak, bugünkü Real Madrid maçında G.Saray'a inanıyor. 1988 yılında dönemin Şampiyon Kulüpler Kupası ikinci turunda İsviçre ekibi Neuchatel Xamax ile eşleşen G.Saray, tarih yazmıştı. İlk maçı deplasmanda 3-0 kaybeden sarı-kırmızılılar, Ali Sami Yen Stadı'ndaki rövanşta rakibini 5-0 yenerek imkansızı başarmıştı. İşte o maçta G.Saray forması altında hat-trick yaparak tarihi galibiyetin mimarı olan Tanju Çolak, Real Madrid mücadelesi öncesinde AMK'ya özel açıklamalarda bulundu. O dönemde yaptıkları işin çok zor olduğunu, şimdi de G.Saray'ın turu geçmesinin çok zor olacağını ifade eden Çolak sözlerini şöyle sürdürdü: “Fatih Terim önderliğindeki G.Saray, beklentiyi iyice yukarıya çekti. Beklenti yukarı çıktığı için insanlar üzüldü. Takım olgusu çok fazla değil ama bireysel yetenekleri yüksek oyuncular var.

100 BİN KİŞİ GELİR!

Drogba ve Sneijder beklentiyi daha yukarı çekti. Drogba beklediğim gibi oynuyor ama Sneijder'in maç oynamaya ihtiyacı var. Şuan katkı veremiyor. Biz takım gibi takımdık. Çok inançlıydık. Şuanki G.Saray'ın da inanması gerek. Bence ilk maçta Burak boş yere sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü. O dönemde Ali Sami Yen'de 50 bin kişi vardı. Bu sefer 100 binbilet olsa 100 bini de dolardı. Ben bile bilet bulamıyorum. Kalbim G.Saray'dan yana. Bizim zamanımızda da Xamax'a 5 atmak çok çok zordu. Şimdi de çok çok zor. İnşallah G.Saray yine yapar ve tarih yazar.

3 ATIP 4 YİYEBİLİR

G.Saray forması altında başarıdan başarıya koşan Tanju Çolak, eski takımını uyarmayı da ihmal etmedi. Sarı-kırmızılı takımın hücum gücünün 3 gol bulabileceğini belirten Çolak, “G.Saray 3 gol atabilir ancak 4 gol de yiyebilir. Rakip Real Madrid ve çok dikkat edilmesi lazım” ifadelerini kullandı. Egehan ŞENGÜL /AMK