SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pazartesi akşamı oynanan Manchester United – Manchester City derbisinde kaybeden taraf olan Kırmızı Şeytanlar’da Sir Alex Ferguson, başta Robin van Persie olmak üzere tüm takımı tebrik etti.

Maçta golü bulunmasa da harikulade bir asist yapan Hollandalı, İskoç teknik adamdan da tam puanı kaptı. Manchester City ile aradaki puan farkının 12’ye düşmesine engel olamayan Sir Alex, Sky Sports’a yaptığı konuşmada, “Bu maçta bizim adımıza bir sürü artı var. Ortada kesin olan bir şey var ki formumuzu koruyoruz. Bu konuda şikayetçi değilim. van Persie’nin de müthiş oynadığını düşünüyorum. Wayne Rooney’i de yeniden sahaya çıkardım ve nerdeyse 90 dakika oynadı.Onu daha fazla maçta oynatacağım, zira maç eksiği var.” diye konuştu.

Derbiyi kaybetmelerinin üzücü olduğunu kabul eden Sir, “Kaybettik, ama çok aşırı kötü hissetmiyoruz. Cidden çok sıkı bir maçtı. Ülkenin en iyi iki takımı karşı karşıya geldi. Maçın başında iki takım da kıran kıranaydı, ama hiçbir sorun yaşanmadı. Kontra-ataklarımızda daha etkili olmalıydık, bir kaç kez bu şekilde çok tehlikeli geldik, ama olmadı. Biraz da şanssızdık.” yorumunu yaptı.

Takımın savunmasına ve maçın hakemlerine de kızan Ferguson, “Yediğimiz gollerde kendimizi eleştirmeliyiz. Agüero’nun ne kadar iyi bir golcü olduğunu biliyoruz, bu sebeple onu oyuna aldılar. Biz de ekmeğe bal sürdük ve ona bir sürü boş alan bıraktık. İlk gol hakkında konuşursak Tevez kalecinin oyun açısını kapatıyor. Hakem de bunu görüyor, ama düdüğü çalmadı. Eğer bu da kaleciyi engellemek değilse nedir bilmiyorum.” diye konuştu. (Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:19,