SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe USA Derneği geleneksel olarak organize ettiği Fenerbahçe balosu ”Vefa Gecesi” ana temasıyla dünyaca ünlü Times Square Meydanı’ndaki Marriott Marquis Hotel’de gerçekleştirildi. 500’e yakın davetlinin katıldığı gecenin onur konukları Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Yasemin Merçil ve 2003-2006 yıllarında Fenerbahçe’de forma giyen Fabio Luciano oldu. Gecede bir konuşma yapan Fenerbahçe USA Başkanı Ömer Ekinci, ”Hepimiz farklı takımları tutabiliriz, farklı renklere gönül verebiliriz. Ancak bizi insan yapan değerleri hiç bir zaman unutmadan hareket etmek, toplumumuza faydayı ön planda tutmak zorundayız,” dedi. Vefanın kendileri için bir semt adı olmadığını vurgulayan Ekinci, geceye katılan Fabio Luciano’nun yanı sıra Fenerbahçe eski teknik direktörlerinden Arthur Zico’nun Brezilya’dan, New York eski Başkansolosu, Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’ın Kiev’den mesaj göndermesinin gecenin temasını özetlemeye yettiğini söyledi.

Bu yıl 11. kez gerçekleştirilen geleneksel baloya, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Hakan Karalok, Shell Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Cömert, Fenerbahçe Kanada Başkanı Mehmet Ökem, Gazeteci Mithat Bereket ve Fenerbahçe eski teknik direktörü Arthur Zico’nun oğlu da katıldı. Ayrıca Galatasaray USA, Beşiktaş USA, Eskişehir USA yönetim olarak gecede yer aldı. Gazoz Ağacı programının yapımcısı ünlü radyocu Cem Arslan’ın sunduğu gecede Hüsnü Şenlendirici, Ege ve Gypsy All Star sahne alırken, gece sonunda satışa çıkarılan genç Salih’e ait forma 10 bin dolara Coca Cola’da üst düzey yönetici olarak görev yapan Esat Yahya Sezer tarafından satın alındı. Yine gecede Alex, Emre, Sow, Luciano ve tüm takımın imzaladığı formalar açık artırmaya satışa çıkarıldı.

Gecede Emre belezoğlu forması 3500 dolara, Alex de Souza forması 5 bin dolara, Luciano’nun kendi imzaladığı forması ve tüm takımın imzaladığı futbol topu 6250 dolara açıkta arttırmada satıldı.

Yayınlanma Tarihi:18:41,