SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da lisans krizi

G.Saray'da önümüzdeki hafta Karabükspor deplasmanında takımın başında kimin çıkacağı tartışılırken, tüm gözlerin çevrildiği Duygu Erdoğan'ın da antrenörlük lisansının olmadığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 11:09, 08/04/2013
G.Saray’da lisans krizi

G.Saray’ın Mersin İdman Yurdu’nu 3-1 yendiği karşılaşmada sarı-kırmızılı ekipte teknik direktör Fatih Terim ve yardımcıları Ümit Davala ile Hasan Şaş, hakem Süleyman Abay tarafından tribüne gönderilmişti.

Bu hafta PFDK’ya sevkedilmeleri beklenen ve ceza almalarına kesin gözüyle bakılan bü üçlüden sonra, şimdi başka bir soru gündeme geldi. Önümüzdeki hafta sonu oynanacak Karabükspor deplasmanında G.Saray’ın başında kim çıkacak?

Spor kamuoyu, bu sorunun cevabını bir süredir sarı-kırmızılı takımla antrenmanlara çıkan ve Fatih Terim’in teknik ekibine dahil ettiği Spor Akademisi mezunu bayan antrenör Duygu Erdoğan olarak veriyordu.

ERDOĞAN’IN LİSANSI YOK!

G.Saray’ın teknik kadrosuna, Ziraat Türkiye Kupası’nda 1461 Trabzon ile oynanacak maç öncesi dahil olan Duygu Erdoğan’ın antrenörlük lisansının olmadığı ortaya çıktı. Mersin İdman Yurdu karşılaşması sonrası, teknik direktör Fatih Terim’in Karabükspor maçında takımın başında Duygu Erdoğan’ın geçebileceğini işaret etmişti. Ancak edinilen bilgilere göre bayan antrenörün TFF’den antrenörlük lisansını henüz almadığı ortaya çıktı.

Duygu Erdoğan’da yaşanan bu krizden sonra, G.Saray’ın bu hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Karabükspor maçında sarı-kırmızı kulübün yedek kulübesinde kimin olacağı merak konusu oldu.

DUYGU ERDOĞAN KİMDİR?

G.Saray’ın Ziraat Türkiye Kupası’nda 1461 Trabzon ile oynayacağı maçtan önce ilk kez A Takım’ın antrenmanına çıkan ve Terim’in teknik heyetine dahil ettiği Duygu Erdoğan, 1.5 yıl önce Sarı-Kırmızılı camiaya dahil oldu. Geçtiğimiz Nisan ayında G.Saray Kız Futbol Okulu’nun başına geçen Duygu Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi’ni bitirdi.

Öğrenciliğinde okulun futbol ve kadın futbol takımlarının kaptanıydı. Üçüncü sınıfta uzmanlık dersini futboldan aldı. Hocası G.Saray’ın başarısında payı olan eski antrenörlerinden Cevat Güler’di. Duygu Erdoğan mezun olunca Beşiktaş’a başvuru yaptı ama kabul görmeyince G.Saray’da göreve başladı.

Ertuğ BATAR / AMK