SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Beko Basketbol Ligi'nin 25. haftasında karşılaştığı Aliağa Petkim'i 79-66 yendi. Abdi İpekçi Arena'da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş; Minard, Vidmar, Cevher, Ewing ve Serhat beşiyle başladı. İlk çeyreğe Vidmar'ın pota altından üst üste bulduğu basketlerle başlayan siyah-beyazlılar, aynı başarıyı savunmada gösteremedi. Dış atışlarda rakibini durdurmakta güçlük çeken Beşiktaş, skor üstünlüğünü eline almadı. Serhat ve Ewing ile hücumlardan sayı üretmeye devam eden siyah-beyazlılar, bu bölümü 23-21 geride tamamladı. İkinci çeyreğe Beşiktaş, Vidmar'ın faul çizgisinden bulduğu basketle başladı(23-22). İki takımın da karşılıklı top kayıplarından sonra Tutku Açık'ın 3 sayılık basketiyle siyah-beyazlılar, 25-23 öne geçti. Bu dakikadan sonra hücumlardan boş dönen ve savunma güvenliğini kaybeden siyah-beyazlılar, ilk yarının son 5 dakikasına 34-29 geride girdi. Alınan molada sonra daha etkili oynamaya başlayan siyah-beyazlılar, ilk yarının bitimine 1.30 dakika kala Tutku'nun 3 sayılık basketiyle skoru eşitledi(40-40). Cemal Nalga'nın basketiyle öne geçen Beşiktaş, üstünlüğü rakibine kaptırmadı ve soyunma odasına 43-42 önde girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş; Markota, Serhat, Vidmar, Tutku ve Minard beşiyle çıktı. Üçüncü çeyreğe Ekibimiz, Vidmar'ın basketleriyle başladı ve ilk 3 dakika sonunda üstünlüğünü korudu(46-45). Oyuncularımızın hücumdaki üretkenliği arttıkça farkı da açmaya devam etti ve çeyrekte son 4 dakikaya 50-47 üstünlükle girdi.

Rakibi karşısında pota altındaki üstünlüğünü arttıran siyah-beyazlılar, Cemal ve Tutku ile bulduğu basketlerle farkı açmaya devam etti ve son bölüme 59-49 önde girdi. Son çeyreğe Beşiktaş, Markota'nın 3 sayılık basketiyle başladı. Vidmar ve Serhat ile skor üretmeye devam eden ve savunmasını sertleştiren siyah-beyazlılar, son 7 dakikaya 68-55 üstünlükle girdi. Hücumlarda top paylaşımını iyi yapan ve skor bulmaya devam eden Beşiktaş, son 3 dakikaya girilirken rakibinin farkı eritmesine izin vermedi(76-61). Rakibine karşı etkili oyununu maç sona kadar devam ettiren Kartal, karşılaşmadan 76-66 galip ayrıldı.

Yayınlanma Tarihi:20:01,