SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında TT Arena’da oynanan Galatasaray – Mersin İdman Yurdu maçında, teknik direktör Fatih Terim ve yardımcılarının tribüne gönderilmesinden sonra sular durulmuyor.

Maç sonunda da olaylar hakkında açıklama yapan Galatasaray başkanı Ünal Aysal, bugün öğleden sonra Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki binasına gitti.

Pazartesi akşam saatlerinden Türkiye Futbol Federasyonu binasına çıkarma yapan Galatasaray’da başkan Ünal Aysal toplantının detaylarını GS TV’de açıkladı. Aysal’ın açıklamaları şu şöyle;

“Federasyondan biz randevu aldık. Arkadaşlarımızla beraber gittik ve görüştük. Görüşmenin temeli son günlerdeki gelişmelerden ziyade ligin son altı haftasına girilirken herhangi bir sürtüşme olmadan nasıl huzurlu bitiriz diye tartışmak için geçtik. Çok verimli bir toplantı oldu.

Bizim izlenimlerimiz ve Federasyon’un izlenimlerini bir araya getirdik. Özellikle ligin son döneminin iyi geçeceği ümidi ile Federasyon binasından ayrıldık. Çok genel bir sohbet oldu. Federasyon başkanı Yıldırım Demirören ile başkan olduktan sonra bir kez görüşebilmiştik. Bu da bir ziyaret fırsatı oldu. Başbaşa görüşmedik. Tüm yetkililer vardı. Kulübümüzden de Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak vardı.

Bu tip görüşmelerin daha sık yapılması gerekiyor. Kulüplerin bazı konular için Federasyonla çok sık tartışması yararlı olacaktır.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:17:40,