SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Orduspor’u 2 – 0 yendikleri maçın ardından şampiyonluk yarışını bilek güreşine benzeterek, “Bu bilek güreşinde son ana kadar son nefesini tutan kazanacak gibi gözüküyor.” dedi.

Orduspor’u 2 – 0 yenen Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut Kocaman, “Kazanmaya ihtiyacımız vardı. Galibiyetin dışında hiçbir skorun işimize yaramadığı puan kaybetseydik her şeyi psikolojik anlamda biteceği dönemden geçiyoruz. Zihinsel ve fiziksel olarak da yorgun olarak geldik. Ama oyuncularım büyük karakter gösterisi yaptılar. Orduspor’un çok ihtiyacına binayen 15-20 dakikalık dönem sert saldırgan ve istekli oyunuyla geçti. Çok pozisyona giremedik atak üretemedik ancak kazanma ihtiyacını giderecek galibiyeti getirecek golleri bulmayı bildik. Oyuncularıma çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Galibiyeti getiren gollerin sahibi Salih Uçan’ın sorulması üzerine Kocaman, “Becerili bir oyuncu. Becerisini de ortaya koyuyor her geçen gün. Diliyorum şansı ve bahtı açık olsun. Çok değerli bir çocuk.” cevabını verdi.

Kalan haftalarda lider Galatasaray’la aynı saatlerde oynama yönünde herhangi bir talepleri olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise “Aynı saatlerde oynayabilmek çok olanaklı gözükmüyor. Galatasaray’ın Real Madrid ile yapacağı maçın sonucunu beklemek lazım. Belki 1-2 hafta sonra aynı saatte olabilir.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın maçlarını kazanmasının üzerlerinde etki oluşturduğunu da dile getiren Kocaman, “Rakibimizin maçlarını kazanması tabii ki üzerimizde bir baskı yaratıyor. Bu yarışın içinde rakibin oynayıp da kazandığı maçlarda nasıl biz geriliyorsak biz de kazandığımız zaman rakibimiz geriliyor. Bu bilek güreşinde son ana kadar son nefesini tutan kazanacak gibi gözüküyor.” şeklinde konuştu.

Kocaman, bir soru üzerine “Yayıncı kuruluş, kendine dönüp bir bakmalı. Bizim oyuncularımıza yedek kulübemize odaklandığı gibi diğer kulüplerin oyuncularına da odaklanmalı. Yayıncı kuruluş herkese eşit mesafede olmalı.” diyerek sözlerini tamamladı.