SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Gençlerbirliği-Gaziantepspor karşılaşması 2-2 sona erdi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, maça 3 puan için hazırlandıklarına dikkat çekerek, “İki gole karşın taktiksel olarak yaptığımız değişiklikle 1 puan almış olsak da çok memnun değilim, iyi bir futbol sergileyemediğimizi düşünüyorum. Ama deplasmanda bizim gibi çok sorunlu bir takım için iyi diye düşünüyoruz. Önümüzdeki maçlara bakarak tekrar taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yenilen gollerde yapılan hataları da değerlendiren Uygun, “Futbol hatalar oyunu, dolayısıyla hepimiz hata yapacağız. Mühim olan art niyet olmasın” dedi.

Gaziantepsporlu oyuncu Kecojevic ise, zor bir maç olduğunu dile getirerek, “İki kez geri düştük. Öne de geçebilirdik. Gençlerbirliği gibi bir takımdan kendi evinde puan almak cidden önemli. Maça gelip bize destek olan taraftarlara da teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde daha iyi oynadık” değerlendirmesinde bulundu.

Genç futbolcu Turgut Doğan ise, 1 puan aldıkları için mutlu olduklarını kaydederek, “Bizim için üst sıralara tırmanmak için önemliydi. Bunun farkındaydık. Çekişmeli bir maç oldu. Hep geriye düştük ama yakaladık. Havaya alışmak bizim için zor oldu. 1 puan aldığımız için mutluyuz” dedi.