SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Roberto Hilbert, gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Bilindiği üzere 31 Mart'ta düzenlediği basın toplantısında Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, Alman yıldızın ‘borcu yoktur' yazısını imzalamayacağını söylediğini doğrulamış, aralarındaki problemin de Hilbert'e tüm alacaklarının ödenerek çözüldüğünü kaydetmişti…

Buna karşın 29 yaşındaki sağ bek LigTV'ye verdiği röportajda “Benim bu yılki en büyük üzüntüm Beşiktaş'ın Avrupa kupalarına gidememesi oldu. Bu bizim için bir darbe, bir yumruk gibiydi. Ancak önümüzdeki yıl takımın Avrupa kupalarında yer alabilmesi için herkes elinden geleni yaptı ve en azından bürokratik aşama geçildi” diyerek FEDA dediğinin imasını yaptı.

Kulüpte kalıp kalmayacağını kendisinin de henüz bilmediğini belirten Hilbert, “Bu konuda menajerim ve ailemle sürekli görüşüyoruz. Ailemle burada çok iyi vakit geçirdik. Türkiye'de, İstanbul'da yaşamaktan memnunuz. Kulüpte çok güzel 3 yıl geçirdim. Mutluyum ama geleceğin ne getireceğini bilmiyorum. Kafamda net fikirler yok. Ancak her şey yolundayken neden olmasın?” dedi.

“BAŞARILIYIM DEMEK Kİ…”

Stuttgart’tan, Beşiktaş'a geldiğinde işlerin kendisi için bir süre yolunda gitmediğini ifade eden tecrübeli sağ bek, “Özel hayatımda sorunlar yaşadım. Düzenli olarak forma bulamıyordum. Hatta menajerimi aradım ve bana kulüp bulmasını istedim. Ancak sonrasında her şey değişti. Burada olmaktan mutluyum. 3 yıldır kulüpteyim. Bir yabancı oyuncu 3 yıl aynı kulüpte oynuyorsa bir şeyleri başarmış demektir” şeklinde konuştu.

“BİR ŞEYLERİ KUTLAYACAĞIZ”

Ligde 7 maç kaldığını ve hepsini kazanmak istediklerini belirten Hilbert, “Sezon sonunda bir şeyleri kutlayacağız. Bunun ne olacağını bilmiyorum. Herkes Şampiyonlar Ligi'ne gitmek ister. Biz de istiyoruz. Bunun için hep beraber koşmalı, hep beraber mücadele etmeliyiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Birbirimize yardım etmemiz gerek” açıklamasını yaptı.

“1 NUMARAM SELÇUK İNAN”

Türkiye Ligi'nin çok kaliteli olduğunu ve Türk takımlarının Avrupa'da başarılı olmak için kendilerini daha fazla zorlaması gerektiğini söyleyen Hilbert, Süper Lig'de en beğendiği futbolcuyu Selçuk İnan olarak gösterdi. 29 yaşındaki futbolcu, takım arkadaşı Fernandes'in de sağlıklı ve istekli olduğunda fantastik bir oyuncu olduğunu bildiklerini ifade etti.

“ÇOK İYİ ANLAŞIYORUZ”

Hilbert, takımda birçok komik oyuncu olduğunu ve kendisini en çok Mehmet Akyüz'ün güldürdüğünü söyleyip, “Hiçbir dil bilmemesine rağmen her dilde anlaşmaya çalışıyor. Bence çok eğlenceli. Takımda herkes birbirini eğlendirmek için birçok şey yapıyor. İyi anlaşan bir takımız. Bu sezonki takımda birlik ve beraberlik var. Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Oyuncular arasındaki iletişim çok iyi” dedi.