SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında oynanan Gençlerbirliği-Gaziantepspor mücadelesi 2-2 eşitlikle tamamlandı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, “Belki bugün herkes çok değişik, çok pozisyonlu, temponun yüksek olacağı bir maç bekliyordu ama hava sıcaklığı ve Gaziantepspor’un kontra oynaması nedeniyle temkinli oynadık” dedi.

Aykut’un olmaması nedeniyle hücumda iki yerli oyuncu oynattıklarını dile getiren Çapa, “Bu durum, maç için artı katacak futbolcuları değerlendiremedik” diye konuştu.

Yabancı oyuncu sınırlaması nedeniyle Zec’i oyuna alamadığını vurgulayan Çapa, Jimmy Durmaz’ın sakatlığı nedeniyle bunu gerçekleştiremediğini kaydetti.

Hamle şansını yaşadıkları talihsizlikten dolayı iyi değerlendiremediklerini söyleyen Çapa, “Rakip de çok fazla pozisyon bulmadan beraberliği yakaladı. Üzgünüz. Galip gelmemiz gereken bir maçtı. Pozisyon açısından hak ettiğimiz bir galibiyetti. Ama yapacak bir şey yok. Önümüzdeki maçta galip geldiğimiz zaman hedeflediğimiz 42 puana ulaşmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği oyuncusu Özgür ise, pozisyonları değerlendiremediklerini ifade ederek, “İlk yarı, gole kadar çok iyi oynadık, maçı iyi yönlendirdik ancak golden sonra oyundan düştük. Havanın sıcak olması bizi kötü etkiledi. İkinci yarıya kötü başladık ama sonradan iyi toparladık. Pozisyonları değerlendirebilseydik sonuç farklı olacaktı” şeklinde konuştu.

Karşılaşmada ilk golü kaydeden Jimmy Durmaz ise, “Çok iyi başladığımız bir müsabaka. İlk 15 dakikada iyi futbol oynadık ve golü de attık. Daha sonra dönem dönem iyi futbol ortaya koyduk fakat hava sıcaklığından dolayı oyundan düştük. Birçok pozisyon harcadık” değerlendirmesinde bulundu.