SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dentinho ile gelecek kurulmaz

7 Nisan 2013

Kimsenin idari ve teknik anlamda köklü değişikliklerin yaşandığı bir sezonda Beşiktaş'ın bulunduğu noktaya söylecek bir lafı olamaz. Takım her ne kadar üçüncü durumda yer alsa da içindeki şartlar göz önüne alındığında beklentilerin üzerinde. Ancak tek itiraz transfer politikası hakkında olabilir. Yabancı transferi önemli iştir, ince eleyerek sık dokumak gerek. Sezon öncesi yapılan Escude ve McGregor fiyasko. Beşiktaş'ın geleceğine hiçbir şey veremeyecek isimler.

NIANG TAM İSABET

Devre arasında yapılan Niang transferi tam isabet. Eleştiriler anlamsız ve boş. Senegalli uzun süredir mücadaleden uzak bir ligde top koşturuyordu. Geldiği günden bu yana üzerine koyuyor. Daha Elazığ maçında oyuna girdiği andan itibaren takıma katkı sağladığı aşikar. Tek handikapı ilerlemiş yaşı. Ama bu yaş işine de o kadar takmamak lazım. Önemli olan verimi. Niang tamam. Ama Dentinho'ya ne demeli… Bir anda transfer oldu. Ardından ortadan kayboldu. Galatasaray maçında oyuna girdiğinde sahadaki duruşu ve beden dili güçsüzlüğünü simgeler nitelikteydi. Ancak Lucescu'nun çalıştırdığı, güç üzerine kurulu bir doğu bloğu kulübünden gelen bir oyuncunun içinde bulunduğu fiziksel durum şaşırtıcıydı. Sözleşmesi de bir o kadar ilginçti. Daha önce hiç devre arasında gelip yarım sezon değil de 1 yıllık bir kontrat yapan bir futbolcuya rastlamadım. Düşünsenize Dentinho bu sezon kötü. Gelecek sezon patlıyor ve tam takıma oturacakken sözleşmesi bitiyor. Maksimum risk denen şey de böyle oluyor herhalde.

MESSI’Yİ BULMAK MESELE

Siyah-beyazlı yönetim bu sezon idari açıdan çok büyük iş başardı. ‘Avrupa sertifikasını' yeniden almak önemli. Geçmişte yaşananlara bakıp yabancı kontenjanının gelecek sezon 6, bir sonraki sezon 5'e düşeceğini hesaba katarak transfer stratejisini ona göre şekillendirmeliler. Başkan Fikret Orman'ın da dediği gibi Beşiktaş'ın işi Messi'yi Messi olmadan önce bulmak olmalı. Aksi takdirde Dentinho ve benzerlerinin üzerine gelecek kurulmaz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek