SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon başarılı bir performans göstermesine rağmen üst üste yaşadığı adale sakatlıkları sonrası son haftalarda Beşiktaş’a faydalı olamayan ve sezonu kapatan Hugo Almeida, Portekiz basınına geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Portekiz’in yüksek tirajlı gazetesi Abola, Sevilla’nın sezon sonunda ayrılacak olan yıldız golcüsü Alvaro Negredo’nun boşluğunu Hugo Almeida ile dolduracağını öne sürdü.

Haberde Hugo Almeida’nın Portekiz basınına “Beşiktaş’ta şu anda mutluyum ama kesinlikle her zaman kendimi geliştirip seviye atlamak istiyorum. Sevilla bu iş için çok mantıklı ve büyük bir kulüp. La Liga her zaman benim için çekici olmuştur. Henüz 28 yaşındayım ve çok formdayım… La Liga, Premier Lig ile birlikte dünyanın en iyi 2 liginden biri ve her futbolcu böyle bir ligde forma giymek ister ” demeçlerine yer verdi.

Abola gazetesi Almeida’nın böylelikle Sevilla’ya yeşil ışık yaktığını öne sürdü. Geçtiğimiz günlerde Portekizli yıldızın ismi Arda Turan’ın takımı Atletico Madrid ile de anılmıştı. Almeida’nın sözleşmesinin 2014 yılında bittiği ve serbest kalma bedelinin 30 milyon Euro olduğu belirtildi. Beşiktaş’ın Portekizli forveti bu sezon Süper Lig’de 9 Türkiye Kupasında 1 gol atmıştı.

Nihat APAYDIN/AMKSPOR.COM

Yayınlanma Tarihi:23:25,