SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın savunmasında görev alan Eric Abidal, karaciğer naklinin ardından 402 gün sonra Mallorca karşısında yeşil sahalara döndü.

Geçirdiği uzun tedavi sürecinin ardından sahalara dönen Abidal, kendisini çok iyi hissettiğini açıkladı.

Dün oynanan müsabakanın 70’inci dakikasında oyuna giren Abidal, Camp Nou’daki taraftarlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Abidal, maçın ardından kendisine karaciğerini bağışlayan kuzenine itafen “teşekkürler” yazılı tişörtü gösterdi.

Maçın ardından Canal +’ya konuşan Fransız oyuncu, “1 senelik aranın ardından çok özel bir andı. Kuzenim ve hastanede tanıştığım bütün insanlara teşekkür ediyorum. Savaşabileceğimi gösterdim. Hayatımın geri kalanında da bütün zorluklara karşı elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bütün insanlara da savaşmayı ve böyle durumlarda Allah’a şükretmelerini öneriyorum” dedi.

Bu açıklamalarının üzerine Barcelona’nın resmi yayın organı Barça TV’ye de konuşan Abidal, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Ailemi bir kenara koyarsam futbolun hayatımla eş değer olduğunu söylemeliyim. Tekrar oynamadan emekli olmak istemiyordum. Eğer yapabilirsem, bir veya iki sene daha futbol oynamak istiyorum. Başaramazsam da artık Barça TV’de beni işe alabilirsiniz.” diyerek kendisi için Barcelona’nın önemini vurguladı.

Barcelona, Abidal’in de 20 dakika oynadığı karşılaşmayı 5-0 kazandı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:41,