SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray 2.Başkanı Ali Dürüst, baştan sonra gergin bir ortamda oynanan Mersin İdman Yurdu maçının ardından sert açıklamalar yaptı.

Maç sonunda konuşan Dürüst mücadele ile ilgili olarak ”Şampiyonlar liginden sonra artık her maç önemliydi bu da önemli maçlardan biriydi. Ancak Galatasaray her zaman futbol oynamaya çıkan yeşil sahalarda mücadele eden bir takim buna da özen gösteriyoruz. Ama bugünkü maça bakarsak maalesef bizim gollerden çok verilen verilmeyen kararlar oldu. Bir maçtan sonra her şeyi rağmen şampiyon olacağız dediğimiz zaman sorgulanmıştık. Tekrar ediyorum biz şampiyon olacağız ama biz bunun takipçisi olacağız oyuncularımızı kutluyoruz sahiden 10 kişi kalmamıza rağmen haksızlığa oyunlarıyla cevap verdiler. Seyircimiz haksızlığa karşı ancak tezahüratla cevap verdiler. Başka statlarda acaba böyle kararlar verebilirler mi bunu sorgulamak lazım. Bu yarışa sonuna kadar devam edeceğiz. Ama bizim alanımız yeşil sahada top oynamaktır buna devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Dürüsüt MHK’ya güveniyor musunuz? Sorusuna ise şu cevabı verdi;

”Artık güven güvensizlikten ziyade olan olaylara bakıyoruz. Bir takımın hocası heyecanını gösterilebilir. Diğer hiçbir hoca hocası atılan bir takimi motive etmek için heyecan gösterebilir dolayısıyla hakemin bunu süzmesi lazım bu tahrikler olduğu zaman yanlış hareketler olabilir. Ben bunların hatayla açıklanabileceğini düşünmüyorum. Kasıt arama çizgisine geldik.”