SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Lazio galibiyetiyle son yılların en önemli zaferlerinden birini elde ederken yarı final için de önemli bir avantaj yakaladı. Bu zafer İtalya ve Avrupa basınında da geniş bir biçimde işlendi. Çizme basınında “Lazio nakavt oldu” başlıklarına sık sık rastlanırken maçı yayınlayan SKY'da maçın yorumcusu Riccardo Trevisani, “İstanbul titriyor. Bu ne coşku” dedi. Eski futbolcu Costacurta ise, “Hakem maçı çok kötü yönetti. Roma'da Lazio'nun, rakibini 3 golle devirmesi çok zor” şeklinde konuştu. La Gazzetta dello Sport, “Eyvah anneciğim Türkler geliyor”, Corriere dello Sport ise, “Lazio soyuldu” başlıklarını attı.

UEFA'nın resmi sitesi maçla ilgili verdiği haberde “Güçlü Fenerbahçe 10 kişi kalan Lazio'yu cezalandırdı” yorumunu yaptı, ve sarı-lacivertlilerin rövanş öncesinde büyük avantaj yakaladığına vurgu yapıldı.

LAZIO’YU ŞAŞIRTTILAR

İspanyol Marca Gazetesi “Yarı final biletinin yarısı Fenerbahçe'nin ellerinde” başlığını atarken De Telegraf, Kuyt'ı ön plana çıkardı ve karşılaşmayla ilgili “Kuyt'ın golü Fenerbahçe'ye avantajı getirdi” ifadelerine yer verdi. ESPN ise “Fenerbahçe 10 kişi kalan Lazio'yu şaşırttı” başlığıyla haberi takipçilerine duyurdu.