SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, 2-2 beraber kaldıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını iki şekilde değerlendirerek, “İlk devredeki oyundan ve skordan memnun değildim. İkinci yarı, maçı çevirecek fırsatları bulduk. İlk yarının son dakikasında bulduğumuz penaltı golü bizi hareketlendirdi. Orta sahayı ele geçirdik. Maçı kazanabilirdik ama rakibimizin kaçırdığı yüzde 100’lük pozisyonlar vardı. Geldiğimiz bu cenderenin içinde deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan alınan 1 puan bizim için çok önemli. Şimdi içeride Galatasaray ve Mersin İdman Yurdu ile oynayacağız. Yakaladığımız puan avantajıyla daha yukarılara çıkmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kardemir Karabüksporlu futbolcu Yiğit İncedemir ise, kendileri için önemli bir maç oynadıklarını söyleyerek, “Maça istediğimiz gibi başlayamadık ve bunun sonucunda 2-0 geriye düştük. Son dakikalarda bulduğumuz gol bizim için bir lütuftu. İkinci yarı iyi oynadık ve 2-2’yi bulduk. 3-2 ve 4-2 de olabilirdi. Rakibimizin de kaçırdığı pozisyonlar vardı. Bundan sonra alınacak her puanın değerli olduğunu düşünüyorum. Önümüzde kendi sahamızda oynayacağımız iki önemli maç var. Bu maçları kazanıp, Kardemir D.Ç Karabükspor olarak ligi istediğimiz yerde bitirme hedefindeyiz” açıklamasında bulundu.

Kardemir Karabüksporlu savunma oyuncusu Mabiala da, beraberliğin iyi sonuç olduğundan bahsederek, “Bu maçı iki yarı olarak değerlendirebiliriz. İlk yarı ne kadar iyi ikinci yarı ne kadar kötü oynadığımız şeklinde. İlk yarının sonunda gelen gol bizim için çok iyi oldu. İkinci yarı daha agresif daha mücadele eden bir takım olarak sahaya çıktık. Beraberliği yakaladık. Daha da goller bulabilirdik. Aldığımız bu sonuçtan mutluyum. İlk yarıdaki kötü futboldan sonra böyle bir sonuç almak bence bir başarı” değerlendirmesini yaptı.

Yayınlanma Tarihi:17:04,