SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sahadan 2-0'lık galibiyetle ayrılan Fenerbahçe, yarı final için büyük avantaj yakaladı. Her türlü beraberlik bize yarıyor, tek gollü mağlubiyetlerde bile temsilcimiz turluyor.

Hem Fenerbahçe, hem de Türk futbolu için çok önemli bir geceydi… Ülkemizi Avrupa Ligi'nde başarıyla temsil eden sarı-lacivertliler, Avrupa Ligi çeyrek final ilk karşılaşmasında Lazio'yu Saracoğlu Stadı'nda ağırladı. Büyük mücadeleye sahne olan karşılaşmadan Webo ile Kuyt'ın attığı gollerle 2-0'lık galibiyetle ayrılan temsilcimiz, Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanacak rövanş için çok büyük avantaj yakaladı. Webo'nun penaltıdan attığı golle öne geçen, Kuyt'la farkı ikiye taşıyan temsilcimiz, ikinci maç öncesinde büyük avantaj sağladı. Dün geceki skorun ardından temsilcimiz Fenerbahçe'ye rövanşta her türlü galibiyet ve beraberlik turu getirecek.

İBRE BİZDEN YANA

İtalyanlar'ın alabileceği tek farklı galibiyeti de temsilcimiz Fenerbahçe için ‘tur' anlamına gelecek. Eğer 90 dakikayı Lazio 2-0 önde bitirirse, turu geçen taraf uzatma ve gerekirse penaltı vuruşları sonunda belli olacak. Fenerbahçe'nin bir gol bulması halinde ise Lazio ancak üç farklı galibiyetlerle turlayacak. Bu bilgilerin ışığında, temsilcimiz için ‘yolu yarıladı' demek, hiç de yanlış olmayacak…