SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Merhaba yarı final

Birbirinin kopyası iki takımı izledik. Aynı sistemle oynayan Fenerbahçe ve Lazio maçında seyirci avantajını iyi kullanan Fenerbahçe bir adım öne geçti. 2-0 deyip geçmemek lazım. Bu tür maçlarda evinde gol yemezsen rövanşa avantajlı çıkarsın. İki farklı galibiyet çok büyük iş kazası yapmazsak bizi yarı finale taşır.ONAZI kırmızı kart gördüğü dakikadan itibaren Fenerbahçe'nin galibiyet sinyalini aldık. İlk yarıda direkten dönen iki şutumuz vardı. Lazio sabıra dayalı bir oyun felsefesiyle çıktı sahaya. Rakibi hataya zorlamaya çalşıtılar. Cılız ataklar geliştirdiler. Bunun sebebi Fenerbahçe'nin biraz daha topu önde kullanmasıydı. Koca Lazio'nun kalecisinin zaman çalması dün gecenin önemli bir fotoğrafıydı.

Webo- Sow ikilisi bu sezona şimdiden damga vurdular. Muhteşem ikiliye karşı her takım direnemez. İnanılmaz diri ve çabuk oynuyorlar. Sık sık alan değiştirip rakip savunmayı deyim yerindeyse dağıtıyorlar. Bu da Fenerbahçe'yi sonuca götürüyor.

SEYİRCİYİ KUTLARIM

Galibiyet için seyirciye kocaman bir teşekkür borçluyuz. Dün gece taraftarın takımına nasıl destek vermesi gereaktiğini ortaya koydular. İlk dakikadan itibaren inanılmaz bir coşku ile futbolcuları resmen ateşlediler. Seyircisiz oynanan maçlar önemli bir tecrübe olmuş gibiydi.

Bir teşekkür de Aykut Kocaman'a gönderiyorum. Bu takımı tarihindeki en büyük başarısına taşıyan hocayı kutlamadan geçmek, futbola ihanet olurdu. Doğru kadroyu sahaya çıkardı ve doğru futbol oynattığı için kazandı. Tebrikler Fenerbahçe'ye. Tebrikler sarı-lacivertli taraftarlara.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek