SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımı ayakta tutup, yarın oynanacak Mersin maçına konsantre etmeye çalışan İmparator, “Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı seviyorsunuz ama oraya çıkmak için şampiyon olmamız gerektiğini unutmayın” dedi.

Cimbom, büyük umutlarla Şampiyonlar Ligi çeyrek final arenasına çıktı ama canını sıkan bir skorla ülkeye döndü. Bernabeu'da Real Madrid gibi bir dünya markasının karşısında defalarca pozisyona giren, hatta hakem olmasa tur şansını fazlasıyla İstanbul'a bırakacak olan sarı-kırmızılılarda Fatih Terim takımı Süper Lig'e konsantre edecek.

YILDIZLARIYLA ÖZEL OLARAK KONUŞTU

Yarı final şansının mucizelere kaldığının farkında olan İmparator, büyük yıldızlar barındıran kadrosunun motivasyon olarak düşmemesi için düğmeye bastı ve maç sonrası konuşmasında ligin önemini anlattı.

Ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin 4 puan önünde olmalarının kendilerini şampiyon yapmayacağının altını çizen Fatih Hoca, “Şampiyonlar Ligi'nde herkes en fazlasını vererek oynamaya çalışıyor. Bunun farkındayım. Fakat siz de şunun farkında olun ki o arenaya çıkmak için şampiyon olmamız gerek. Olaya bu açıdan bakarsak, kalan tüm maçlarımızı kazanıp mutlu sona ulaşabiliriz” diyerek takımını motive etmeye çalıştı.

İMPARATOR ‘KONSANTRASYON’ DEDİ!

Yarınki Mersin maçında yüksek konsantrasyon bekleyen Terim, bu iki hafta Fenerbahçe'den önce oynamalarını avantaj olarak görüyor. İmparator, Mersin ve Karabük maçlarını kazanmaları halinde Ordu ve Eskişehir ile karşılaşacak Fenerbahçe ile aradaki farkı açabileceklerini düşünüyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK