SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paris Saint-Germain’in yıldız forveti Zlatan Ibrahimovic, Manchester United’ın tecrübeli golcüsü Wayne Rooney’i takımında görmek istiyor.

Sir Alex Ferguson’la sorunlar yaşayan ve fit durumda olmasına rağmen kadrodan kesilen İngiliz golcüye talipler her geçen gün artarken, PSG’nin golcüsü Ibrakadabra da Rooney’e tavsiyede bulundu. Transfer olmayı düşünürse tercihini Fransız temsilcisinden yana yapması gerektiğini söyleyen İsveçli, The Sun’a verdiği demeçte”Eğer futbol adına yapılmakta olan en büyük projeye dahil olmak istiyorsa PSG’ye gelmeli” dedi.

Sansasyonel golcü, “Rooney ne yapacağını zaten biliyordur. Bizim projemiz açık ve net. Fransa’nın dominant gücü olmak bizim için yeterli değil, Avrupa’nın da bir numaralı takımı olmak istiyoruz. Kulüp sahiplerinin Rooney ile neden ilgilendiklerini anlamak zor değil. Avrupa’nın en iyi 10 forvetinden biri” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’e karşı yedeğe çekilen ve o zamandan beri ilk 11’e giremeyen 27 yaşındaki yıldızın kulübündeki geleceği belirsizliğini koruyor.

(Goal)