SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın zorlu Bernabeu deplasmanında çok şeyler beklediği Wesley Sneijder vasatı aşamadı. Teknik direktör Fatih Terim'in sahaya ilk 11'de sürdüğü ancak sadece 45 dakika dayanabildiği Hollandalı futbolcunun varlığı ile yokluğu adeta birdi. ‘10' numaralı pozisyonda oynamasına karşın pas akışını sağlayamayan Wesley Sneijder sahada kaldığı süre boyunca sadece 19 kez topla buluşabildi.

EN ÇOK O MÜCADELE ETTİ

En az topla buluşan futbolcu olan Sneijder takımını adeta bir kişi eksik bıraktı. Hala zamana ihtiyacı olduğu gözlenen başarılı futbolcu, eski takımına karşı oynadığı maçta sınıfta kaldı. Ancak Sneijder'in ilk yarıda en fazla mücadele eden G.Saraylı futbolcu olması ilginç bir istatistik olarak göze çarptı.

ARENA’DA GÖKHAN OYNAYACAK

5 bin 432 metre kat eden Sneijder ikinci yarıyla birlikte yerini Gökhan Zan'a bıraktı. Skor 2-0 olmasına karşın tedbiri elden bırakmayan Fatih Terim'in bu hamlesi de ikinci yarıda Real Madrid'i durduramadı. Dany'nin sarı kart görüp cezalı duruma gelmesiyle birlikte 9 Nisan Salı günü TT Arena'da oynanacak maçta iş Gökhan Zan-Semih Kaya ikilisine düşecek. n

Eser ERENLER