SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünü hesabına baktığımızda ilk yarıda yenen iki çok kötü golün etkisini görüyoruz. Galatasaray maça gerçekten çok iyi başladı. Sahadaki enerjisi de çok iyiydi ama 9 ve 29'da yenilen iki golle bunu kaybetti. Gollerdeki hatalar da gollerin oluşumu da çok basitti. Bu seviyede böyle goller yerseniz oyunun kontrolünü de rakibe kaptırırsınız. Hemen bunun akabinde Drogba ve özellike de Eboue'nin harcadığı fırsatların değeri ön plana çıkıyor. G.Saray devreye 2-1'le girebilseydi her şey farklı olabilirdi. Soyunma odasında büyük bir güven tazelemesi yaşanabilirdi.

İşte ikinci yarıdaki durgunluğumuzun nedeni de buydu. Son 45 hiç istediğimiz gibi geçmedi. Devrenin başındaki bocalama ve ölü toptan yenen bir başka basit gol…. Bu gollerin hiçbiri G.Saray'a yakışan şeyler değildi. G.Saray gibi takım bunları senede belki birkaç maçta yapardı; o da Real'e rastladı.

Gökhan Zan'ın oyuna girmesi ve defansın 5'lenmesi farklı ama doğru bir hamle idi. Real'in iki kanadında hem içe hem dışa çalım atabilen isimler var. Defans yaparak kanatları daha rahat kapatmayı seçti Fatih hoca. İkinci yarı fazla pozisyon bulamadık ama fazla da pozisyon vermedik.

Şampiyonlar Ligi'nin seviyesi hiçbir şeye benzemez. Bu seviyede oynamaya alışık Drogba, Sneijder ve Eboue var ama diğerleri bu tecrübeye sahip değiller. Real Madrid deplasmanı, Bernabeu çok zor kabul ediyorum. Ama bu hatalı goller olmasa turun geleceği çok farklı olurdu çünkü çok fazla demoralize olduk.

Bundan sonrası için Galatasaray'a teşekkür etmemiz gerekiyor. Devler Ligi'nde ilk 8 büyük başarıdır. Artık kamuoyunun, medyanını ve taraftarın bu turdan keyif almaya başlaması gerekiyor. Galatasaray burada da aslanlar gibi oynayacaktır. Galatasaray'ın Türkiye'yi güzel bir şekilde temsil ettiği urnutulmamalı. Real iyi ağırlanmalı, bir mağlubiyetle bile veda edilse Galatasaray'a teşekkür edilmeli. Galatasaray ilkleri yaşatmıştır; bu seviyede kalırsa yine yaşatacaktır.