SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolunay Kafkas, göreve geldiği günden bu yana Henrique ile yakından ilgilendi. Sambacının yükselişi sadece Kafkas'ı değil, onu Trabzon'a tavsiye eden Ali Kemal Denizci'yi de mutlu etti.

27. haftada Antalyaspor'u konuk eden Trabzonspor, rakibini 2-0 mağlup etmiş ve kritik bir 3 puan kazanmıştı. Bordo-mavilileri galibiyete taşıyan isimler, Volkan Şen ve Yasin Öztekin olmuştu. Ancak Paulo Henrique'nin de bu zaferde en az onlar kadar payı vardı. Brezilyalı forvet gol atamamıştı ama futboluyla güneş gibi parlamış, arkadaşlarını sık sık pozisyona sokmuştu. Nitekim Yasin'in golünde asistin sahibi, 3 Antalyalı savunmacıyı perişan eden Henrique'ydi. Sambacının yükselişin ardındaki adam ise teknik direktör Tolunay Kafkas'tı.

‘KANAT DEĞİL FORVET’

Deneyimli hoca, göreve geldiği günden bu yana iki ismin üzerine eğildi. Bunlar Volkan Şen ve Henrique'ydi. Bu oyuncuların çok yetenekli olduğunu düşünen Kafkas, onları kazanmak için elinden geleni yaptı. Galibiyet, bu futbolcuların performansıyla gelince usta çalıştırıcı çok keyiflendi. Fakat yüzü gülen bir isim daha vardı. O da Henrique'yi Trabzonspor'a tavsiye eden efsane futbolculardan Ali Kemal Denizci… Denizci, kendisini “Bunu mu beğendin?” diye eleştirenlere her seferinde “Kanatta değil forvette oynamalı” diyordu. Henrique'nin gerçek mevkisinde yaptıkları, Denizci'yi de haklı çıkardı.