SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lacivert-beyazlılar önümüzdeki sezon Avrupa Ligi'ne katılırsa, yönetim 100 milyon Euro'ya yaklaşan bir transfer bütçesi ayıracak. Listedeki ilk isim; Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes olacak.

Manuel Fernandes… İmza attığı ilk günlerde Quaresma, Simao ve Almeida'nın gölgesinde kalmıştı, ancak oynadığı futbolla ‘çete'nin en verimli ismi olmayı başardı. Sezon başında ve devre arasında Rus kulüplerinin cazip teklifler yaptığı Portekizli oyuncuya son olarak bir İstanbul takımı talip oldu. Ancak bu kulüp ne Galatasaray, ne de Fenerbahçe… Fernandes'i renklerine bağlamak isteyen takım; Kasımpaşa…

2014'TE KONTRATI BİTİYOR

Avrupa Ligi'ne katılması halinde 100 milyon Euro'ya yaklaşan bir transfer bütçesi hazırlayan Kasımpaşa Yönetimi'nin, Fernandes'i renklerine bağlamanın hayalini kurduğu öğrenildi. Bu çerçevede, Portekizli oyuncu için nabız yoklandığı da gelen haberler arasında… Sözleşmesi 2014 yılında sona erecek olan Fernandes'i, Beşiktaş da satmaya sıcak bakıyor. Başkan Fikret Orman'ın, Manuel Fernandes'in bonservisi için belirlediği rakam 12 milyon Euro. Kara Kartallar bu teklifi kabul ederse; hem kontrat yenilemeye yanaşmayan Fernandes'i bedavaya elinden kaçırmamış olacak, hem de ekonomik yönden rahat bir nefes alacak. Taraftar tepkisi ise, sezon başında yapılacak flaş bir transferle bastırılacak.

Ersoy ÖZDEM / AMK