SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde hayallerinin yarım kaldığını söyleyen Arjen Robben, Bayern Münih’in bu kez bazı şeylerden ders çıkararak hareket edeceğini söyledi.

Şampiyonlar Ligi’ne bu yıl daha fazla motive olduklarının altını çizen Robben, “Takımda kimse geçen yıl yaşananları yaşamak istemiyor. Geçen yıl şampiyon olamadık ama kendimizi daha fazla geliştirdik” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için umutlu konuşan Robben, “Neden olmasın? Biz Avrupa’nın en iyi takımlarından biri olduğumuzu daha önce gösterdik. Bu yüzden Wembley’de olmayı istiyorum. Real Madrid ve Barcelona’ya meydan okuyabiliriz” dedi.

Juventus’un Andrea Pirlo önderliğinde çok deneyimli ve başarılı oyunculara sahip olduğunun altını çizen Robben, son aldıkları Arsenal yenilgisi ile ilgili ise, “Bize bir şeyleri işaret eden bir geceydi. Turu geçtik ama kazanabilirdik. Belki de sonuç, daha temkinli davranmamız için bizim açımızdan iyi oldu diyebilirim” diye konuştu.

Pep Guardiola’nın Bayern Münih için harika bir fırsat olduğunu söyleyen Robben, yedek oturduğunda kimsenin mutlu olmayacağını söyledi ve takımı ile iki yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlattı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:10,