SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi Real Madrid’in Yardımcı Antrenörü Aitor Karanka, sarı-kırmızılı rakiplerini küçümsemeyeceklerini belirterek, “Hücumda Drogba, Burak Yılmaz gibi çok tehlikeli futbolcuları var. Hamit gibi iyi şut çeken, Sneijder gibi önemli futbolculara sahipler” ifadelerini kullandı.

Real Madrid’in resmi internet sitesine konuşan Karanka, 2000/2001 sezonundaki mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul’da oynadıkları ve 3-2 yenildikleri maçı unutamadıklarını belirten Karanka, “En çok stadyumundaki sıcak ortamı hatırlıyorum. Herkes güzel bir ortam olacağını biliyordu ama kimse maçtan 1,5 saat önce stadın dolup, insanların zıplayıp soyunma odasını titreteceğini düşünmüyordu. Bu bizi şaşırttı. İlk yarı, maçı kontrolümüzde tutup 2-0 öne geçtik. ikinci yarıda belki taraftarlarının desteği, belki bizim rahatlamamızdan dolayı maç onların lehine döndü” diye konuştu.

”İstanbul’daki maçın aynısı burada olabilir. Oradaki maçın son 25-30 dakikasında olanlar aklımızda. Bu kez hiçbir şey hediye etmemeliyiz ve rövanşta da hata yapamayız” ifadelerini kullanan Karanka, “Hücumda Drogba, Burak Yılmaz gibi çok tehlikeli futbolcuları var. Hamit gibi iyi şut çeken, Sneijder gibi önemli futbolculara sahipler. Asla onları küçümseyemeyiz. Şampiyonlar Ligi’nde sahamızda oynadığımız tüm maçlar gibi oynayıp, gol yememeliyiz. Gol atacak futbolculara da sahibiz” değerlendirmesinde bulundu.