SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, karşılaşmanın çok açık ve dengeli geçeceğini söyledi.

“Şampiyonlar Ligi’nde evimizde oynadığımız tüm maçlarda olduğu gibi iyi olmak zorundayız. Galatasaray’ın çok fazla hücuma çıktığını biliyoruz. Bu, bizim kazanma şansımızı artırıyor” ifadelerini kullanan Portekizli yıldız, ilk maçın Madrid’de oynanmasının dezavantaj olmadığını vurguladı.

Şampiyonlar Ligi’nin kendileri için büyük önem arz ettiğini söyleyen Ronaldo, G.Saray karşılaşmasının da çok fazla mücadele etmeleri ve kazanmaları gereken bir maç olduğunu ifade etti ve maç öncesinde çok rahat olduğunu kaydetti.

Ronaldo, Burak Yılmaz ile ilgili soruya, “Şampiyonlar Ligi’nde iyi oynayan bir futbolcu. Çünkü 8 gol atmak kolay değil. Motivasyonumuzu her zamanki gibi yüksek tutmalıyız. Defanstaki arkadaşlarım dikkatli olmalı. Yarı finale kalmalıyız” yanıtını verdi.

Mesut Özil hakkında da konuşan Ronaldo, “Mesut, çok formda ve takım için kilit bir oyuncu olduğunu gösterdi. Onunla oynamak hoşuma gidiyor. Onunla oynarken çok rahatım, iyi anlaşıyoruz” ifadelerini kullandı.