SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin eski yıldızlarından Tümer Metin, Pazartesi Gecesi Futbolu’nda Manuel Fernandes’e sahip çıktı. Hafta içinde tesislerde alkollü olduğu iddia edilen ve Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında gol attıktan sonra sevinmeyen Portekizli futbolcu hakkında konuştu.

İşte Tümer Metin’den Portekizli yıldıza emsal olacak Fenerbahçe ve Beşiktaş sırları:

“Fernandes çocuk değil, ne yaptığını biliyor. Bazı oyuncular var, bunları yapacağından vazgeçiremezsiniz. Sergen’e diyorlardı ki ‘Gezme!’ Ya tutamazsın Sergen’i. O zaman faydalı olmaz. Ben de öyle. Maç gecesi doktorlar odamın kapısını çalıp ’11’de yat’ diyorlardı. Tuncay, Rüştü ve ben sabaha kadar oturuyorduk. Senelerce uyuyamadım ben.”

“EN GÜZEL KIZLA GEZ”

“7’de maç var, 4’te zor kalkıyor. Öğle yemeğine zor kaldırıyoruz. Sabaha kadar oturuyor. Adama ne diyeceksiniz? Del Bosque ‘Maç yemeklerinde ne yerseniz yiyin’ diyordu. Kimi cips yerdi, kimi et.

“ZAGO ŞARAP İÇİYORDU”

“Lucescu varken Zago şarap içiyordu. Bir şişe değil, bir kadeh. Ne var bunda. İtalya’da alışmış. Fernandes’i dışarıya bırakmazsanız, dışarıyı içeri getirecek. Futbolcu gezecek. Allah’ı var kaliteli geziyor.”

Futbolcu isen en güzel şekilde giyineceksin, en güzel kızla gezeceksin, en güzel evde oturacaksın. ‘Futbolcu, futbolcu gibi olacak. Yıldız gibi gezecek.’ Sen bu ülkenin önde gelen oyuncususun.”